Hykker Smart Home debiutuje w Biedronce. Cena jest świetna

Fot: producenta

Hykker to jedna z tych firm, która dostrzega potencjał inteligentnych domów i już teraz stara się prężnie działać na tym polu. Firma, którą część z Was słusznie kojarzy z wyprzedażami w Biedronce, właśnie przedstawiła swój nowy produkt – inteligentny system oświetlenia Hykker Smart Home.

Przyjęło się twierdzić, że inteligentne oświetlenie kosztuje sporo. Nie są to może tak horrendalne kwoty, jak dwa lata temu, jednak na niektóre systemy wciąż musimy wydać naprawdę dużo złotówek. W tym ujęciu cena omawianego zestawu jest po prostu śmiesznie niska. A co odnajdziemy w zestawie sprzedażowym, który kosztuje niecałe 250 złotych? Całkiem sporo: gniazdo WiFi z licznikiem energii (59,90 zł), taśmę LED 3M z WiFi (99 zł), żarówkę 7W z WiFi (39,99 zł) oraz żarówkę RGBW 9W z WiFi (49,99 zł).

Warto zwrócić uwagę na dedykowaną aplikację Hykker Smart Home, którą producent zdecydował się wydać tylko na smartfony z Androidem. Posiadacze urządzeń z logo nadgryzionego jabłka muszą niestety obejść się smakiem. Filozofia działania nie wyróżnia się mocno na tle konkurencji. Ot, jednym kliknięciem możemy na przykład zmienić barwę czy intensywność oświetlenia. Niesie to oczywiście ze sobą wiele rozległych zalet, jednak trudno mówić o innowacji.

Powinniście też wiedzieć, że żarówki wchodzące w skład zestawu (7W z Wi-Fi oraz 9W żarówka RGBW) wykorzystują standardowy gwint E27. Zapewnia to dużą uniwersalność w zakresie podłączenia tych produktów do naszej sieci energetycznej. Ciekawostką jest natomiast pokaźny zakres temperatur barwowych, jaki osiąga 7W żarówka. Możemy manipulować skalą w zakresie od 2700K do 6000K. Tym samym, w naszym zasięgu jest zarówno biel ciepła, neutralna jak i zimna. Co kto woli.

Dołączona do zestawu taśma LED, która także korzysta z Wi-Fi ma długość trzech metrów. Pozwoli to doświetlić na przykład blat kuchenny czy schody. Taśma ma wbudowanych aż 90 diod LED RGB, które mogą wygenerować światło w wielu ciekawych odcieniach. Oczywiście paletę barw możemy sobie ustawić ręcznie z poziomu aplikacji producenta. Taśma jest zgodna z normą IP X4, można ją także stosować na zewnątrz. Jako, że idą święta, może ona z powodzeniem pełnić rolę elementu dekoracyjnego na przykład balkonu lub obejścia.

Fot: producenta

No i wreszcie, gniazdo Wi-Fi z wbudowanym licznikiem energii. Może ono jednocześnie pełnić funkcję przejściówki między kontaktem a dowolnym sprzętem o mocy aż do 3300W. Korzystając z łączności bezprzewodowej możemy później sprawdzić pobór mocy. Producent sugeruje, że urządzenie świetnie poradzi sobie na przykład z klimatyzatorem, piecem elektrycznym oraz innymi urządzeniami, które pracują przez wiele godzin na dobę.

Wszystkie sprzęty możecie kupić nie tylko w zestawie, ale i oddzielnie. Jeśli uznacie, że taśma LED jest Wam zbędna, droga wolna, nikt nie zmusza do jej zakupu. W prosty sposób możecie też dokupić na przykład więcej inteligentnych żarówek, bez konieczności inwestowania w kolejne gniazda Wi-Fi. Promocja rusza już dziś – 21 listopada – i potrwa do 4 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Jeśli wahacie się nad tym, czy inteligentny dom to coś dla Was, to bez dwóch zdań jest to jedna z najciekawszych opcji, która pozwoli przetestować to rozwiązanie w praktyce.

Jeśli chcielibyście zapoznać się z testem zestawu Hykker Smart Home, to świetnie trafiliście. Tak się składa, że już testujemy dla Was ten zestaw. Jego recenzja ukaże się na łamach Cododomu.pl już niebawem 🙂

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne