NEO Smart Remote IR WiFi Tuya – pilot do wszystkiego

Telewizor, dekoder, głośnik, kino domowe, radio… do wszystkiego potrzebny jest pilot. A gdy urządzeń jest więcej, to tych pilotów jest  na tyle dużo, że potrafią zająć ładny kawałek stołu. A gdyby tak, zamiast trzymać w pobliżu całe stado, postawić na jedno, uniwersalne sterowanie? Do tego właśnie służy NEO Smart Remote IR WiFi.

Uniwersalny pilot ma formę niewielkiego czarnego pudełka z własnym zasilaniem z portu microUSB. Można je dość dowolnie usytuować, gdyż sześć diod IR o szerokim kącie emisji rozmieszczonych na obwodzie urządzenia jest w stanie zapewnić dookolną emisję sygnałów sterujących. Urządzenie nie jest też wybitnie duże, więc możecie być spokojni o to, że nie zajmie Wam ono w pokoju zbyt wiele miejsca.

NEO Smart Remote posiada bardzo bogatą bazę kilkuset predefiniowanych pilotów. Do tego umożliwia zdefiniowane własnych, na podstawie kodów IR nadajników. Urządzenie posiada także wbudowany odbiornik IR, ułatwiający całą procedurę. Do sterowania całością służy uniwersalna aplikacja Tuya Smart Home, integrująca sterowanie wielu elementów inteligentnego domu – łącznie jest to około 11 tysięcy różnorodnych urządzeń, w 30 kategoriach, pochodzących od 10 tysięcy producentów.

Obsługa nowego nadajnika jest banalnie prosta. Wystarczy, że w aplikacji wybieramy pozycję DIY, a następnie utworzymy nowy przycisk o określonej nazwie. Kolejnym krokiem jest podwójne naciśnięcie właściwego klawisza na pilocie źródłowym. Po zdefiniowaniu wszystkich niezbędnych przycisków nazywamy naszego pilota i… gotowe. Może i brzmi to dość skomplikowanie, jednak konfigurację wykonujemy tylko raz. Później, przy kolejnych uruchomieniach ograniczamy interakcję z urządzeniem do minimum.

Połączenie NEO Smart Remote z aplikacją funkcjonuje w oparciu o WiFi 2,4 GHz i internet – sterowanie możliwe jest z każdego miejsca na świecie, gdzie dostępna jest globalna sieć. Aplikacja Tuya Smart Home dostępna jest na iOS oraz na Androida. NEO Smart Remote dostępne jest w sklepie producenta już za 70 złotych. To przystępna cena, która pozwala domniemywać, że produkt może zyskać sobie na rynku pewną rozpoznawalność. W sumie, to dobra wiadomość. Jeśli istnieje urządzenie, które pozwoli ograniczyć ilość pilotów do minimum, to czemu z niego nie skorzystać?

Źródło: rtx24

More Stories
fotoksiążka tanio
Fajna promocja od myPhone – fotoksiążka w gratisie