D-Link DCS-4625 to ciekawa kamera z rybim okiem

D-Link DCS-4625
Fot. D-Link

Bezpieczeństwo to temat, który w ostatnich latach zyskiwał z miesiąca na miesiąc. Wiedzą o tym również firmy jak D-Link, a świetnym tego przykładem jest nowa kamera monitoringu DCS-4625.

Kamery, kamery, kamery, wszędzie kamery! Wystarczy przejść się ulicą dużego miasta, żeby zobaczyć jak dużo jest ich zainstalowanych na słupach i budynkach. W mniejszych miejscowościach wcale nie jest inaczej, ponieważ na coraz większej liczbie domów można dostrzec ledwo widoczne urządzenia, które mają za zadania dbać o bezpieczeństwo domowników. Ten trend już raczej się nie zmieni, więc warto się na niego przygotować, chociażby samemu rozglądając się za kamerą.

Wczoraj D-Link zaprezentował nowy model o nazwie DCS-4625 (seria Vigilance). Nie brzmi to może zbyt porywająco, ale najważniejsze są możliwości, a te prezentują się ciekawie. Przede wszystkim jest to 5-megapikselowa (1/2.5”, światło f/2.0) panoramiczna kamera „rybie oko”, która umożliwia monitoring obszaru w 360 stopniach. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 2560 x 1920 pikseli. Strumieniowanie i nagrywanie odbywa się zgodnie z kodekami H.265, H.264 oraz MJPEG. Kamera została wyposażona w slot na kartę microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Model DCS-4625 został wyposażony w funkcję redukującą szumy 3DNR, dzięki czemu dźwięk będzie wyraźniejszy, a WDR poprawia jakość wideo w gorszych warunkach. Jeśli dla Was to nadal za mało, przydatne będą również diody doświetlające światłem IR o zasięgu 5 metrów oraz automatyczny filtr podczerwieni. Pozwoli to uzyskać wyraźny obraz nawet w kompletnych ciemnościach. Oczywiście przetwornik CMOS wspierany jest funkcją korekcji zniekształceń, co jeszcze bardziej wpływa na jakość obrazu.

D-Link DCS-4625 został również wyposażony w automatyczne powiadomienia, które w połączeniu z wykrywaniem ruchu oraz nagrywaniem dźwięku i obrazu zapewnią użytkownikowi kontrolę nawet gdy będzie poza obiektem. Przydatnym dodatkiem jest również funkcja PoE (Power over Ethernet) umożliwiająca korzystanie z kamery, gdy nie ma w pobliżu kabli elektrycznych.

Sprzęt taki może przydać się w domach, ale przeznaczony jest głównie do większych budynków handlowych, magazynowych oraz produkcyjnych. Dzięki oprogramowaniu D-ViewCam będziecie mogli z jednego miejsca nadzorować w czasie rzeczywistym wiele kamer. Przydatnym dodatkiem jest również aplikacja mobilna o tej samej nazwie, która w każdej chwili pozwoli wygodnie przejrzeć monitorowane obszary.

Polska cena nie została jeszcze podana, ale za naszą zachodnią granicą ta kamera została wyceniona na 340 euro.

Źródło: informacja prasowa