Jak zdezynfekować smartfon i pozbyć się bakterii?

PhoneSoap 3
PhoneSoap 3, fot. yankodesign.com

Nikogo chyba nie zaskoczy informacja, że na naszych smartfonach są miliony bakterii i drobnoustrojów. Szczególnie w okresie podwyższonego ryzyka, warto zadbać, żeby i te urządzenia były czyste. W końcu ciężko obecnie o bardziej personalny, a jednocześnie tak często używany sprzęt.

Nie wiem jak Wy, ale mój telefon jest wodoszczelny i zdarza mi się wkładać go pod wodę. Czasem, żeby zrobić zdjęcie, ale zdecydowanie częściej jest on po prostu brudny, a to jest najprostszy sposób, aby go wyczyścić. W końcu nie tylko trzymam go w ręce, ale często odkładam go na stole czy w innych miejscach. Przez cały dzień smartfon może zebrać sporo zabrudzeń czy bakterii. To w końcu jeden z najbrudniejszych sprzętów codziennego użytku.

Aktualnie dochodzi do tego potencjalne zagrożenie koronawirusem COVID-19. Z racji, że jest to bardzo osobisty sprzęt i często przykładamy go do twarzy, warto zadbać o jego czystość. Jednym z rozwiązań jest zakup gadżetu do samodzielnej dezynfekcji smartfona, jak chociażby PhoneSoap 3:

Wystarczy, że włożycie smartfon do PhoneSoap 3 i zostawicie go tam na 10 minut, a 99,9% bakterii i wirusów zostanie wyczyszczonych. Wszystko odbywa się przy pomocy światła UV. To oznacza, że w środku nie ma żadnych płynów czy innych środków do czyszczenia, co jest bezpieczne dla naszego urządzenia. Istotne jest również to, że telefon zostanie wyczyszczony z każdej strony, nawet w zagłębieniach jak chociażby te na głośnik.

Ponadto produkt ten ma dwa porty USB i wycięcie na kabel, dzięki czemu podczas dezynfekcji możecie również naładować telefon. Smartfon można zostawić również na noc, gdyż w PhoneSoap 3 są specjalne otwory, przez które przejdzie dźwięk dzwonka lub alarmu.

Sprzęt ten dostępny jest w wielu różnych kolorach i kosztuje obecnie 79,95 dolarów, czyli jakieś 310 złotych.

Samsung zdezynfekuje smartfona

Samsung za darmo wyczyści Twój telefon!

Alternatywnym rozwiązaniem jest przejście się do punktów Samsunga. W wybranych miejscach, będziecie mogli skorzystać z darmowej dezynfekcji smartfona promieniami UV-C, nawet jeśli macie urządzenie innej firmy. Wszystko można zrobić w trakcie zakupów czy spaceru, ponieważ trwa to jedynie 10 minut.

Muszę przyznać, że Samsung świetnie zareagował na aktualną sytuację w kraju. Chwali się również to, że akcja promocyjna nie dotyczy tylko urządzeń koreańskiej firmy. Jak tylko będę w okolicy, na pewno pójdę i zdezynfekuje swój smartfon.

Źródło: phonesoap.com via yankodesign.com, samsung.com