Jan Kuroń Ambasadorem marki Crock-Pot

Z czym kojarzy Wam się miano Ambasadora Marki? Często są to influencerzy, którzy niekiedy nie mają pojęcia o danym sprzęcie, a liczy się tylko ich wpływ na ludzi. Jednak, w tym przypadku jest całkiem inaczej. O sprzęcie kuchennym jednak należy mieć pojęcie i umieć umiejętnie z niego korzystać, dlatego marka Crock-Pot kontynuuje współpracę z dotychczasowym Ambasadorem – Janem Kuroniem.

Kim jest Jan Kuroń?

Jest to szef kuchni, pochodzący z rodziny o bogatych tradycjach kulinarnych. Swoją wiedzę zdobywał w poznańskiej Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii oraz w londyńskiej Le Cordon Bleu. Szerokie spojrzenie na sztukę kulinarną zawdzięcza doświadczeniom, które zdobywał w restauracjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, czy we Włoszech. Jan Kuroń swoją wiedzą dzieli się w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Jest ponadto autorem wydanej w 2015 roku książki „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia”. Technikę wolnego gotowania traktuje jako doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy w domowym zaciszu chcą przygotować niebanalne i zdrowe potrawy.

Microsoft z genialną obniżką na Galaxy S20 Ultra. Niestety, jest problem

Podczas sprawowania tego tytułu Jan Kuroń z marką Crock-Pot przygotował wiele dań właśnie przy użyciu wolnowarów. Owe dostępne są na oficjalnej stronie producenta i kanałach społecznościowych marki. Oprócz tego powstały też filmy edukacyjnych między innymi o slow cookingu. Te możecie zobaczyć na social mediach Ambasadora.

Z okazji przedłużenia współpracy powstał kolejny przepis, którym Jan Kuroń chciałby się podzielić. Tym razem padło na danie mięsne, jakim są gołąbki na młodej kapuście. Przeczytajcie, zróbie i kosztujcie 😉

Gołąbki na młodej kapuście z wolnowaru (7-8 sporych gołąbków)

Sukces, hit, a właściwie hicior! Gołąbki wychodzą aksamitne, aromatyczne. Zabrałem je do moich teściów, a to smakosze. Werdykt – rewelacja. Gołąbki polecają się w pierwszym szeregu wraz z żeberkami, golonką i np. łatą wołową. Te składniki w Crock-Pocie zawsze wyjdą idealnie. Tu użyłem wolnowaru z misą DuraCeramic. – powiedział Jan Kuroń.

Składniki:

  • 8 dużych liści młodej kapusty lub 15 mniejszych + 1 lub 2 ekstra,
  • 200 g surowego ryżu,
  • 2 łyżki oleju,
  • 2 cebule pokrojone w kostkę,
  • 500 g mielonego wieprzowego mięsa,
  • 1 łyżka suszonego majeranku,
  • płaska łyżka cząbru lub zielonej czubrycy,
  • 1 płaska łyżka wędzonej papryki,
  • 1 łyżka pieprzu ziołowego,
  • sól, pieprz,
  • ½ l passaty pomidorowej lub soku pomidorowego.

Przygotowanie:
Ryż ugotuj, a nawet delikatnie rozgotuj, odstaw do ostygnięcia. W sporym garnku zagotuj wodę. Mocno posól, u mnie 3 łyżki soli na 4 l wody. Dzięki temu kapusta nabierze koloru. Włóż liście i gotuj pod przykryciem przez 3-4 minuty. Wyjmij do ostygnięcia.
W misie wolnowaru rozgrzej olej. Podsmaż do zeszklenia cebulę, odstaw. Połącz wszystkie składniki farszu.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne