Kolejna rodzina od Motoroli dostaje Androida 10

motorola moto g7 power android 10
Fot: producenta

Motorola od bardzo dawna nie modyfikuje zbyt mocno Androida, który gości w jej smartfonach. Zwykle zmiany dotyczą zaledwie kilku programów i nie wpływają zbyt mocno na wygląd oprogramowania. Taka zagrywka pozwala firmie aktualizować swoje urządzenia całkiem szybko.

Motorola Moto G7 i G7 Power – aktualizacja Android 10

Rodzina G7, to zeszłoroczne średniaki od Motki. Miały one całkiem dobre wejście w rynek, a w mojej opinii G7 Power to wciąż bardzo ciekawy smartfon, który pod wieloma względami może rywalizować z nowszą generacją G8. Jasne, stawianie na notcha to dla wielu osób nieporozumienie, jednak jeśli zdołacie zaakceptować to wcięcie w ekranie, to dostaniecie całkiem dobre telefony, które wciąż mogą uchodzić za wydajne, a na dodatek w miarę tanie.

Kolejny atut, który przemawia za rodziną G7, to rozpoczęcie globalnej procedury aktualizacji oprogramowania układowego do Androida 10. Zaczęło się w Brazylii. Tamtejszy oddział Motoroli oczekuje, że w największym państwie Ameryki Południowej, smartfony z serii G7 doczekają się Androida 10 do 7 czerwca. Zakładam, że ta data nie dotyczy tylko i wyłącznie smartfonów z wolnego rynku, ale i tych, które mają brandowany przez operatora software.

Motorola Moto G8 Power – długodystansowiec [Recenzja]

Pojawiły się też pierwsze plotki, że oprogramowanie jest dostępne nie tylko w Brazylii. Kilku użytkowników G7 Power z Wielkiej Brytanii informowało, że ich smartfony także doczekały się aktualizacji. Pozytywne wieści płyną też ze Stanów Zjednoczonych. Tak szybka dystrybucja oprogramowania pozwala mieć nadzieję, że i w Polsce nowe oprogramowanie pojawi się już na dniach. Oczywiście, mówimy tu o telefonach bez brandu naszych rodzimych telekomów.

Nie ukrywam, że od pewnego czasu bardzo kibicuję Motoroli. Jeśli wierzyć statystykom, jest to firma, która mieści się już u nas w kraju w TOP5 producentów smartfonów, a jej kolejne działania zwykle są odbierane przez dziennikarzy technologicznych i użytkowników całkiem przychylnie. W tym roku Motorola po raz pierwszy od dawna wypuściła też swoje flagowce: Motkę EDGE oraz EDGE+, choć ta druga może oficjalnie nie być u nas dostępna.

źródło: Phonearena, opracowanie własne