Co tu się zadziało?! Galaxy S10 taniej o dobre 600 złotych!

galaxy s10 promocja
Fot: producenta

Szukając w Polsce promocji na wyżej lokowane smartfony, nie zawsze można trafić na oferty, które będą dla nas odpowiednio interesujące. Na szczęście, czasem z pomocą przychodzi niemiecki Amazon i darmowa wysyłka do Polski.

Samsung Galaxy S10 – specyfikacja techniczna, cena

Urządzenie jest już ex-flagowcem, jednak wypada odnotować, że pod wieloma względami jest to wciąż świetny telefon. Pozytywnie zaskakuje nie tylko ekran, ale i aparat oraz świetne głośniki stereofoniczne. Wyświetlacz (Super AMOLED) ma przekątną 6,1 cala i pracuje w rozdzielczości 1140 x 3040 pikseli. Na 90 Hz odświeżanie niestety nie można liczyć. W dziurce ulokowanej w górnym rogu mamy 10 Mpix kamerkę selfie. Europejska wersja pracuje pod kontrolą Exynosa 9820 i 8 GB pamięci RAM. Na pliki mamy 128 GB, a akumulator oferuje ogniwo akumulatora o pojemności 3400 mAh.

Nie jest to najnowsza generacja aparatu od Samsunga, jednak zestaw 12 + 16 + 12 Mpix wciąż zapewni Wam więcej niż dobrej jakości fotografie. Wiele testów potwierdza, że S10 radzi sobie świetnie nie tylko w ciągu dnia, ale i potrafi wyciągnąć zadowalające efekty z fotografii nocnej. Urządzenie dostało już Androida 10 oraz nową wersję nakładki One UI 2.1, także w Polsce. Pisaliśmy o tym szerzej w tym wpisie, do lektury którego serdecznie Was zachęcam.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Samsung Galaxy S10 – promocja

Zwykle w naszych poszukiwaniach najlepszych okazji ograniczamy się do działających na terenie Polski dużych sklepów. Tym razem zdecydowaliśmy się uczynić wyjątek. Wynika to z tego, że sprzedającym jest Amazon, który dla polskiego użytkownika mógłby być po prostu anonimowy. Sieć jest znana, pośrednio działa w Polsce (przez Amazon.de) i coraz częściej można spotkać tam naprawdę ciekawe okazje. Można powiedzieć, że widać progres.

Pamiętajcie jednak o tym, że nie jest to telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji (XEO). Jest to wersja niemiecka, która dopasowana jest także pod kątem częstotliwości pod ich rynek. Czy oznacza to, że mogą wytępować jakieś problemy? Nie powinno to mieć miejsca, jednak dla własnego spokoju najlepiej zapoznać się z wykazem pasm łączności w poszczególnych krajach w Europie, jaki znajdziecie tutaj. To świetne opracowanie, które da Wam odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą nasuwać się przed decyzją o zakupie smartfona zza granicy.

Mogę natomiast uspokoić Was, że język polski oczywiście będzie przez taki telefon wspierany. Tutaj nie ma żadnego problemu. Zmiany mogą dotyczyć kwestii dystrybucji uaktualnień oprogramowania. Urządzenie nie będzie przypisane do regionu XEO, ale – zapewne – do DBT, więc czy to miesięczne łatki bezpieczeństwa czy duże aktualizacje otrzymacie w tym samym czasie, co użytkownicy z Niemiec. Nie słyszałem też o żadnych zmianach w oprogramowaniu, więc tutaj byłbym więcej niż zdziwiony, gdyby coś było na rzeczy.

Na pewno jest to zakup, który trzeba przemyśleć. Właśnie z tego względu nie określamy jednoznacznie czy go polecamy czy nie. Po prostu informujemy – za innym serwisem – że nadarza się taka okazja. Decyzję podejmijcie sami 😉

źródło: Pepper, opracowanie własne