Samsung Galaxy S10+ w Polsce już z One UI 2.1

samsung oneUI 2.1 aktualizacja
Fot: producenta

One UI to autorska nakładka Samsunga, którą bez chwili zawahania określiłbym mianem jednej z trzech najlepszych na rynku. Nowa wersja oprogramowania wprowadza wiele nowości, a dobra wiadomość jest taka, że soft już pojawił się u polskich użytkowników smartfonów z rodziny Galaxy S10.

Aktualizacja One UI 2.1 dla rodziny Galaxy S10

W ostatnich dniach marca informowałem Was o tym, że oprogramowanie trafiło już na smartfony użytkowników z Niemiec. Założyłem wtedy, że oficjalne wydanie nowej wersji One UI 2.1 dla Polski raczej nie będzie kwestią zbyt długiego czasu. Najwyraźniej w tym przypadku zdanie moje jak i Samsunga były bardzo podobne względem siebie. Dlaczego? Bo wczoraj, 06 kwietnia ruszyła aktualizacja dla Polski. Co ważne, otrzymanie oprogramowania raportują też ci użytkownicy, którzy mają smartfony z brandem operatorów.

Note 9 i S9 bez aktualizacji do OneUI 2.1?!

Przypomnijmy tu pokrótce, że Samsung Galaxy S10+ to ex-flagowiec sprzed roku, który wciąż kusi świetną specyfikacją techniczną. Mamy tu ekran o przekątnej 6,4 cala, który pracuje w rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli, Exynosa 9820 z grafiką Mali G76 MP12 oraz 8 GB RAM i 128 GB na dane użytkownika. Aparat, to trio: 12 Mpix (z mechaniczną zmienną przesłoną f/1.5 lub f/2.4) + 16 Mpix szeroki kąt + 12 Mpix teleobiektyw. Na froncie mamy duet 10 Mpix (f/1.9) + 8 Mpix. Akumulator ma pojemność 4100 mAh.

One UI 2.1 – jakie funkcje przynosi aktualizacja?

Przede wszystkim, Single Take. Narzędzie pozwala wykonać serię zdjęć i/lub filmów, dając później możliwość wybrania tego, które w naszej opinii prezentuje się najlepiej. Funkcja pozwala łatwo zarządzać galerią i pilnować w niej porządku. Wydaje mi się, że większość posiadaczy Dziesiątek szczególnie doceni Tryb Pro dla wideo. Pozwoli on ustawić ISO, czas otwarcia migawki czy długość ekspozycji. Miłym akcentem jest też dodanie dynamicznego podglądu – wraz z opcją szybkiego przycinania zdjęć w lewym górnym rogu ekranu.

Wiemy też, że aktualizacja dodaje nowe funkcje Emoji AR, jednak coś podpowiada mi, że to nie na nie wiele osób czeka z niemal zapartym tchem. Tak czy inaczej, jest wielce prawdopodobnym, że Wasze smartfony zdążyły już poinformować Was o nowej wersji oprogramowania, którą można pobrać przez OTA. Los One UI 2.1 dla smartfonów z serii Galaxy S9 i Note 9 wciąż pozostaje nieznany. Tutaj musimy uzbroić się w nieco więcej cierpliwości.

źródło: własne, po lekturze popularnych grup dotyczących Samsunga na Facebooku