Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

samsung oneUI 2.1 aktualizacja
Fot: producenta

Aktualizacje oprogramowania układowego to świetna sprawa. Jeśli są one przeprowadzane z głową, to znacząco mogą zwiększyć możliwości zakupionego jakiś czas temu smartfona. Wygląda na to, że Samsung będzie podążać tą ścieżką przy okazji aktualizacji kolejnych urządzeń do nowej wersji nakładki OneUI 2.1.

Samsung OneUI 2.1 – te nowości trafią do flagowców sprzed roku

Pośród głównych nowości, które można odnaleźć na stronie producenta, firma szczególny nacisk kładzie na następujące oprogramowanie. Przede wszystkim, Single Take. Narzędzie pozwala wykonać serię zdjęć i/lub filmów, dając później możliwość wybrania tego, które w naszej opinii prezentuje się najlepiej. Funkcja pozwala łatwo zarządzać galerią i pilnować w niej porządku. Jako posiadacz Note 9 doskonale wiem, że kilka takich samych, „zdublowanych” fotek obok siebie to raczej nie jest szczyt ergonomii.

Jakie dobre seriale obejrzeć na Netflixie?

Wydaje mi się, że większość posiadaczy Dziesiątek szczególnie doceni Tryb Pro dla wideo. Pozwoli on ustawić ISO, czas otwarcia migawki czy długość ekspozycji. Jeśli preferujecie wykonywanie materiałów wideo w nocy, lub lub w gorszym świetle, szybko polubicie to narzędzie. Miłym akcentem jest też dodanie dynamicznego podglądu – wraz z opcją szybkiego przycinania zdjęć w lewym górnym rogu ekranu. Ta aplikacja nosi nazwę Quick Drop i także trafi do posiadaczy smartfonów z linii Galaxy S10 i Note 10.

Udostępnianie plików i nie tylko

Kolejną innowacją jest Quick Share, dzięki któremu można podejrzeć, kto z Twoich znajomych (których masz w kontaktach) jest w pobliżu. W oparciu o te dane można na przykład udostępnić duże pliki kilku osobom jednocześnie. Załóżmy, że jesteście w jakieś knajpie i chwalicie się nagraniem z jakiegoś ważnego dla Was wydarzenia. Nie trzeba już tracić czasu na mozolne udostępnianie tego samego pliku każdemu znajomemu  osobna. Quick Share rozwiązuje ten problem kompleksowo.

Takie zdjęcia robi Samsung Galaxy Z Flip

Samsung od pewnego czasu kładzie coraz większy nacisk na elementy smart home. One UI 2.1 zapewnia też jeszcze większą kompatybilność ze Smart TV. Oczywiście, jeśli na Waszym telewizorze widnieje logo Samsunga, to będzie to dla Was tylko z korzyścią, bowiem synchronizacja danych powinna przebiegać bez najmniejszego problemu. Tak czy inaczej, aktualizacja nakładki One UI do wersji 2.1 otwiera wiele nowych możliwości.

Kończąc, warto zadać pytanie o to, czy te same funkcje trafią też do Note’a 9 i flagowców z rodziny Galaxy S9. Szczególnie interesują mnie losy trybu Pro dla wideo. Jasne, zarówno S9 jak i dziewiąty Notatnik nie rzucają już na kolana w ujęciu jakości zdjęć, jednak to wciąż całkiem sensowna optyka główna, która także zasługuje na mały upgrade. Oby tylko takie samo zdanie miał producent 😉

źródło: Samsung-NL przez Tablety.pl