Takie zdjęcia robi Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Samsung zawsze tworzył smartfony, które pod względem możliwości fotograficznych były jednymi z najlepszych. Czy Galaxy Z Flip również do nich należy?

Na samym początku muszę wspomnieć, że zająłem się już tematem solidności Samsunga Galaxy Z Flipa, co jest moim zdaniem kluczowe przy tym modelu. Oczywiście w tak dobrym smartfonie, również aparat jest bardzo istotnym elementem, więc poniżej będziecie mogli zobaczyć kilkanaście przykładowych zdjęć.

Z blogerskiego obowiązku, wspomnę jeszcze, że Z Flip ma dwa aparaty na tylnym panelu oraz jeden w środku:

  • Główny ma 12 Mpix, odpowiednik 27 mm, 1/2,55 cala, 1,4µm,światło f/1.8 oraz optyczną stabilizację obrazu i Dual Pixel PDAF;
  • Szerokokątny również ma 12 Mpix, odpowiednik 12 mm, 1,12µm i przesłonę f/2.2;
  • Aparat do selfie oferuje 10 Mpix matrycę, odpowiednik 26 mm, PDAF, 1,12µm oraz f/2.4.

Na papierze to zdecydowanie bardzo mocny zestaw, a jak jest w praktyce?

Samsung Galaxy Z Flip – zdjęcia dzienne

Samsung wie jak tworzyć telefony robiące atrakcyjne zdjęcia i doskonale widać to przy fotografiach dziennych. Odpowiednio dobrana jasność, sporo szczegółów, fajne rozmycie i naturalne kolory. Czy można czegoś chcieć więcej?

Zdjęcia zwykłe i szerokokątne

Matryca szerokokątna niemal zawsze jest gorsza od tej głównej.  Tutaj nie jest inaczej, ale moim zdaniem dużych różnic nie ma. Kolory są nadal bardzo dobrze odwzorowane, a brakuje mi jedynie chwilami nieco szczegółowości oraz lepiej dobranej jasności.

Samsung Galaxy Z Flip – zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne są w porządku, ale bez większej zabawy różnymi trybami, efekty nie są oszałamiające. Żebyście tylko mnie źle nie zrozumieli, Samsung sobie świetnie z nimi radzi. To nadal jeden z lepszych smartfonów jaki możecie kupić, ale czasem nie podobało mi się to, jak Z flip dobiera kolory. Momentami przydałoby się nieco więcej ostrości, ale to akurat problem większości urządzeń.

Zdjęcia selfie

Tu jestem trochę zaskoczony. Zdjęcia wyglądają bardzo blado, a kolory są całkowicie nie-samsungowe. Wygląda jakby na aparacie była jakaś folia, może to być plastikowa warstwa chroniąca całość. Miejscami fotki są przepalone, ale ogólnie szczegółowość stoi na dobrym poziomie.

Moim zdaniem Galaxy Z Flip nie jest liderem rynku, ale obstawiam, że nikt w Samsungu nawet nie miał tego w planach. To urządzenie, które robi dobre zdjęcia i większość osób nie będzie mogło narzekać. Jeśli ktoś szuka najlepszego foto-smartfona na rynku, lepiej jest zwrócić uwagę na serię S20.