Kolejny aplikacja bankowa trafia do Huawei AppGallery

składany smartfon huawei
Fot: producenta

Ilość aplikacji dostępnych w AppGallery od Huawei stale się powiększa. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ osoby chętne na smartfony tego producenta w o wiele łatwiejszy sposób będą miały dostęp do swoich ulubionych aplikacji. Do tej porty w naszym kraju tylko dwa banki postanowiły widać swoją wersję na HMS. Dziś dołącza do nich trzeci gracz – Idea Bank.

Aplikacja Idea Banku dołącza do Huawei AppGallery

Póki co aplikacja tego banku była dostępna na urządzeniach Huawei opartych o GMS (Google Mobile Services). Dzięki kolejnemu etapowi trafi nowa na nowe smartfony, czyli serię: P40, Y (Y6p, Y5p), rodzina Mate 30, Mate Xs. Nie zapomniano również o tabletach takich jak MatePad Pro czy MatePad T8. Co prawda niezbyt rozumiem sens pobierania jej na takie urządzenia, ale skoro ktoś tego potrzebuje, to nie będzie miał z tym żadnych problemów.

Popularny telefon Huawei z aktualizacją. Miło

Jak mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska:

Cieszymy się, że do Huawei AppGallery dołączył bank, którego oferta dedykowana jest przedsiębiorstwom, także tym najmniejszym. To otwiera nam nowe możliwości promocji naszego ekosystemu usług mobilnych i produktów na nim opartych.

Również swój głos zabrał Piotr Ćwiertnia, Dyrektor Biura Bankowości Internetowej w Idea Banku:

Cieszymy się, że do Huawei AppGallery dołączył bank, którego oferta dedykowana jest przedsiębiorstwom, także tym najmniejszym. To otwiera nam nowe możliwości promocji naszego ekosystemu usług mobilnych i produktów na nim opartych.

Jaki już wspomniałem, rozwój sklepu Huawei jest bardzo ważny i zmierza w bardzo dobrą stronę. W chwili obecnej znajduje się tam ponad 900 polskich aplikacji, a w skali globalnej prawie 33 tysiące (nie licząc rynku chińskiego). Na pewno nie można tego porównywać do gigantycznego zasobu Sklepu Play, ale jak to się mówi „nie od razu Rzym zbudowano” 😉.

Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład w której wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne; na zdjęciu głównym Huawei Mate Xs


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.