Bestia od Huawei bardzo blisko. Firma pochwaliła się na Twitterze

huawei p40 pro specyfikacja
Fot: producenta

Gdyby zapytać fanów branży mobilnej o to, jakie urządzenie od Huawei jest tegorocznym flagowcem, większość odpowiedziałaby, że P40 Pro. Nie jest to dobra odpowiedź. Jest jeszcze P40 Pro+ i to właśnie jemu będzie poświęcony ten wpis.

Specyfikacja techniczna Huawei P40 Pro+

Wspólnych cech z P40 Pro jest bardzo dużo. Przede wszystkim, ekran i specyfikacja techniczna. Tutaj mamy dokładnie te same wartości. Miłym akcentem jest odrobinę lepsza jakość akumulatora: 4200 mAh, 40 W ładowania „po kablu” i 30 W w trybie ładowania bezprzewodowego. Przypomnę, że Huawei P40 Pro oferuje dla ładowania bezprzewodowego 27 W, więc różnica raczej nie rzuci Was na kolana.

Aparat. Tu dzieje się bardzo wiele. Mamy 50 Mpix (f/1.9) + 40 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/4.4) + 8 Mpix (f/2.4) + 3D ToF. Perełką jest jednak aż 10-krotny zoom optyczny. Jak nie patrzeć, musi to robić piorunujące wrażenie. Jeśli do tego dodamy zoom cyfrowy x100, to można powoli pokusić się o stwierdzenie, że konkurencja poczuła na plecach zimny pot. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w polskiej sprzedaży. Tym samym, jego oficjalna cena nie została jeszcze podana. Nie znamy też programu przedsprzedaży. Wiemy natomiast, że Huawei P40 Pro+ dostanie Androida 10 z EMUI 10.1, jednak bez wsparcia usług Google Mobile Servies.

Jaki smartfon z 5G warto kupić w 2020 roku?

Huawei pręży muskuły i przypomina o P40P+

Lubiany producent właśnie potwierdził, że premiera urządzenia na globalnych rynkach to w zasadzie kwestia bardzo krótkiego czasu. Niestety, ale w parze za tą deklaracją nie poszły żadne dokładne informacje o cenach. Mówi się, że firma może zażyczyć sobie za ten telefon 1399 euro co dawałoby nam kwotę zbliżoną do sześciu tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak, czy w tej cenie dostaniemy wersję 8/256 GB czy 12/256 GB. Patrząc na konkurencyjnego Samsunga Galaxy S20 Ultra 5G, raczej jest to kwota zakupu wersji z 256 GB na dane użytkownika.

Urządzenie oczywiście wspiera łączność 5G, tutaj nie mogło być inaczej. Mało jednak mówi się o tym, że telefon – jako jeden z niewielu – wspiera standard WiFi 6+ który oferuje szybką łączność, gdzie maksymalna (teoretyczna) prędkość transmisji wynosi aż 2,4 Gb na sekundę. To zaskakujący wynik, który na pewno można uznać za wielki atut telefonu. Niestety, nawet wersja „na wypasie” nie oferuje głośników stereo. Szkoda.

źródło: Huawei na Twitterze, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P40 Pro.