niedz.. lip 21st, 2024

Kontakty Google z nową, użyteczną funkcją

kontakty google synchronizacja

Trudno wyobrazić sobie smartfony z Androidem bez dostępu do aplikacji od Google, prawda? Koncern z Mountain View nadal stawia na intensywny rozwój swoich produktów, które z miesiąca na miesiąc są coraz lepszymi i praktyczniejszymi w obsłudze aplikacjami. Zmiany dotknęły ostatnimi czasy także Kontakty Google, do których właśnie trafia bardzo przydatna nowość!

Synchronizacja kontaktów na Androidzie

Czym jest ta nowa funkcja? Podejrzewam, że po tytule tego akapitu, już się domyślacie. Mowa o automatycznym imporcie i synchronizacji kontaktów zapisanych w pamięci smartfona. To funkcja, która bardzo ułatwi nam życie. Nie będziemy już musieli pamiętać o tym, żeby kopiować takie kontakty manualnie. Nowość wprowadzona zostanie w wersji apki oznaczonej jako 3.18.1.295716224 i włączona zostanie zdalnie, po stronie serwera. Oznacza to, że nie wszyscy otrzymają funkcjonalność w tym samym czasie.

Ciekawi mnie jedynie to, czy wszyscy ci, którzy z sobie znanych względów chcieliby wyłączyć taką synchronizację, dostaną taką możliwość. Nie od dziś wiadomo, że innowacje są przyjmowane przez społeczność bardzo przychylnie, jednak wiele osób znacznie bardziej ceni sobie wolność wyboru. Jeśli ktoś nie chce dzielić się „aż tak bardzo” swoimi kontaktami z Google, to moim zdaniem, powinien mieć ku temu prawo.

Dla koncernu z Mountain View intensywny rozwój własnych aplikacji i usług jest ostatnio priorytetem. Dało się to odczuć w ubiegłym roku, kiedy do Map Google trafiło mnóstwo świetnych i przydatnych funkcji. Ostatnio natomiast widzimy wiele pozytywnych zmian m.in. w przypadku klienta Gmaila. Liczę na to, że Google jeszcze niejednokrotnie nas w tym roku zaskoczy – także w kwestii samego, zbliżającego się wielkimi krokami, Androida 11.

Ubolewam jedynie nad tym, że Google nie potrafi wymusić na producentach smartfonów nieco dłuższego okresu wsparcia pod względem aktualizacji oprogramowania. Co prawda z reguły urządzenia pracujące pod kontrolą Androida otrzymują po dwie duże aktualizacje oprogramowania układowego, jednak pod tym względem producentom nadal daleko do poziomu, który reprezentuje Apple. Oby w najbliższych latach ta sytuacja ulegała dalszej poprawie.

Źródło: XDA

Powiązane