Kontroluj swój dom przy pomocy opaski – oto Wyze Band

fot. producenta

Urządzenia ubieralne, w tym smart bandy, stają się coraz bardziej popularne. Śledząc ich dostępność, mogę śmiało stwierdzić, że jest ona całkiem spora. Najpopularniejszą z nich jest opaska od Xioami, czyli Mi Band. Oprócz niej na rynku dostępnych jest wiele tego typu gadżetów, które nosimy na ręce. Jednak nie potrafią ona tego, co Wyze Band, o którym opowiem Wam w tym wpisie.

Co oferuje Wyze Band?

Wyze jest obecnie znana z niedrogiego inteligentnego sprzętu domowego, na który składają się między innymi aparaty, żarówki czy wtyczki do kontaktów. Teraz producent postanowił wprowadzić na rynek coś, czego nie oferuje żadna z obecnie dostępnych opasek, a mianowicie nawigację systemem smart home. Brzmi to naprawdę ciekawie. Tym bardziej, że smart-opaski towarzyszą wielu z nas niemal przez całą dobę.

Dzięki Wyze Band bez problemu będziemy mogli sterować oświetleniem lub zobaczyć obraz z kamer na żywo. W opasce znalazł się również asystent głosowy w postaci Alexy od Amazonu. Oznacza to, że polscy użytkownicy nie wycisną z niej tyle samo, co na przykład Niemcy, przynajmniej na ten moment. Przyczyna jest prozaiczna: Alexa nie wspiera komunikacji w języku polskim. Warto jednak pamiętać, że opaska nie ma wbudowanego głośnika, więc wszystkie polecenia i odpowiedzi na nie będą wprowadzane, a następnie wyświetlane na ekranie urządzenia.

Alea iacta est. Oto Huawei P40 i P40 Pro. Są ceny i gratisy!

Producent dodatkowo ogłosił Wyze Slace, czyli cyfrową wagę, która potrafi synchronizować się z telefonem i współpracować z Apple Health i Google Fit. Dzięki niej można analizować dane dotyczące wagi, procentowego składu tkanki tłuszczowej, tętna, masy mięśniowej oraz innych funkcji. Tego typu urządzenia są już na rynku, więc ta nowość na pewno nie może być uznana za jakieś rewolucyjne odkrycie. Mimo wszystko, cieszy że Wyze rozwija swoje portfolio w kierunku funkcji zdrowotnych.

Wyze Scale fot. producenta

Co potrafi Wyze Band?

Standardem jest oczywiście zliczanie kroków, śledzenie snu, monitorowanie tętna, a także wyświetlanie podstawowych powiadomień, więc bez problemu sprawdzimy, kto do nas dzwonił lub wysłał nam SMSa. Niestety, ale sporym mankamentem jest brak modułów GPS i NFC. Oznacza to, że o płatnościach zbliżeniowych możemy zapomnieć. Trochę to podważa też sens funkcji smart, bowiem wiele rozwiązań, jakie znajdziemy w domach, na przykład inteligentne zamki do drzwi, wspierają już komunikację przez NFC.

Wyze Band wyposażony jest w kolorowy, AMOLED-owy ekran o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 120 x 240 pikseli. Producent deklaruje 10 dni pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście o wodoodporności nie trzeba wspominać, ponieważ jest to standard w tego typie urządzeniach. To na plus.

Wyze Band fot. producenta

Cena i dostępność

Opaskę będzie można kupić za 20 USD, co przekłada się na około 82 złote. Czy to dużo? Moim zdaniem nie. W tej cenie dostajemy naprawdę fajny sprzęt, z ciekawym rozwiązaniem w postaci sterowania naszych domem. Póki co nie wiemy, czy będzie ona dostępna bezpośrednio w naszym kraju, ale wydaje mi się, że bez problemu będziemy mogli ją ściągnąć za granicy. Oczywiście, jeśli brak wsparcia dla NFC czy modułu GPS nie będzie dla Was zbyt dużym problemem 😉

Źródło: newatlas.com opr. własne