Game Launcher uaktualniony! Zmiany są ogromne

game launcher samsung
Fot: producenta

Samsung jest jednym z tych producentów, który bardzo ciekawie rozwija swoje autorskie oprogramowanie. Od nakładki OneUI rozpoczynając, a kończąc na szeregu innych programów, które często oferują więcej niż podobne narzędzia firmowane przez Google.

Game Launcher 4.2.01.9 – wizualna rewolucja

Dla zachowania porządku rzeczy rozpocznę od krótkiego przedstawienia Wam możliwości Game Launchera. W telegraficznym skrócie, jest to oprogramowanie, które pozwala zarządzać grami, jakie mamy na swoim urządzeniu. Jeśli tych gier jest już całkiem sporo, to szukanie ich po kolejnych pulpitach wirtualnych zajmowałoby sporo czasu. Co ważne, możliwości narzędzia są o wiele większe, niż wtedy, gdyby te gry grupować w jednym folderze.

Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

Mamy dostęp do informacji o łącznym czasie gry, a tytuły ustawiają się na naszej liście automatycznie według jednego z wzorców. Możemy zdecydować, by na samej górze były te tytuły w które gramy najczęściej, jednak możemy też ustawić je samodzielnie lub przystać na podział alfabetyczny. Możliwości jest sporo. Istnieje też opcja, by zobaczyć ilu posiadaczy smartfonów od Samsunga gra w jakiś konkretny tytuł. Czasem zdarzają się też ciekawe akcje promocyjne na tytuły, które można dostać w Galaxy Store. Całość wieńczą filmy o danej grze, które są aktywnym odnośnikiem do YouTube’a. To taki trochę „kombajn dla graczy”. To chyba najlepsze podsumowanie Game Launchera.

Nowa wersja, którą producent oznaczył jako 4.2.01.9 jest już do pobrania z poziomu dedykowanego sklepu Samsunga. Soft jest darmowy i przynosi ogromne zmiany organizacyjne. Jeśli znacie ten program i często go używacie, to po rzeczonej aktualizacji na pewno odkryjecie w nim kilka nowych rozwiązań. O ile sam model działania Launchera nie zmienił się aż tak, o tyle design i dolna belka z naszymi tytułami przeszła naprawdę sporą metamorfozę.

Słowa nie wyrażą tego tak dobrze jak obrazy, dlatego też powyżej możecie odnaleźć kilka screenów, jakie wykonałem na swoim telefonie. Co najważniejsze, po kilku godzinach zabawy mogę Was zapewnić, że po aktualizacji Game Launcher działa dobrze. Nic nie ścina, a treści dostępne w widoku rozbudowanym wczytują się szybko, bez względu na to, czy korzystacie z WiFi czy z łączności operatora. Jeśli macie urządzenie od Samsunga i często gracie w gry, spokojnie można zasysać nową wersję softu 😉

źródło: własne