Ładowarka bezprzewodowa Mophie 3-in-1 wireless charging pad

Możliwość ładowania bezprzewodowego telefonów i akcesoriów pojawiła się w urządzeniach już dość dawno temu. Choć nie jest to najszybsza forma uzupełniania stanu baterii, cechuje się jednak niepodważalną wygodą. Wzrost liczby gadżetów które można zasilać w ten sposób wymusiła niejako naturalnie pojawienie się ładowarek umożliwiającą jednoczesną obsługę więcej niż jednego urządzenia. I tutaj wchodzi bohater tego wpisu – Mophie 3-in-1.

Miłośnicy iPhone’ów szczególnie liczyli na firmowy Apple AirPower, jednak niekończące się problemy techniczne tego eleganckiego (w zamierzeniu) urządzenia zakończyły się po kilku miesiącach od pierwszej prezentacji cichą klapą projektu. Użytkownicy sprzętu Apple zostali zatem skazani na poszukiwanie alternatyw innych producentów. W sierpniu 2019 roku na stronach sklepu Apple pojawiły się trzystanowiskowe ładowarki bezprzewodowe Mophie, będące bodaj najbliższe oryginalnemu zamysłowi AirPower.

Mophie 3-in-1 wireless charging pad oferuje główną cewkę zasilającą w standardzie Qi o mocy 7,5 W.  Służy ona do ładowania iPhone’a. Jest też oczywiście zgodna z większością etui, pod warunkiem nieprzekraczania grubości 3 mm. Przeznaczenie dla urządzeń Apple widać tym bardziej, gdy spojrzymy na drugą połowę pada – znajduje się tam wgłębienie dostosowane do ładowania etui słuchawek AirPods – dzięki takiej formie nie trzeba mozolnie szukać właściwego miejsca, by rozpocząć proces ładowania, a do tego etui nie zasłania umieszczonego na swoim stanowisku zegarka, jednak raczej nie naładujemy tu urządzeń innych niż AirPods.

Swoje miejsce znajdzie też Apple Watch, dla którego stanowisko jest umieszczone w sposób umożliwiający wizualną kontrolę godziny podczas ładowania w trybie „przy łóżku”. Mophie 3-in-1 wirelless charging pad wykończone jest szkłem, które nadaje urządzeniu elegancką i rasową formę.

A cena? Do najniższych niestety nie należy. W polskim sklepie internetowym Apple.com kupimy bezprzewodową ładowarkę od Mophie za 639 złotych. Możemy też zdecydować się na tańszy wariant, dla dwóch urządzeń, w którym brak miejsca na Apple Watch, a drugie stanowisko nie jest ograniczone tylko do AirPodsów – to urządzenie kupimy już za 379 złotych.

Źródło: Apple

More Stories
Jak wyczyścić klawiaturę? Z Cyber Clean to banalnie proste