Lubisz puzzle i szukasz wyzwania? Kup przezroczyste

Przezroczyste puzzle
Przezroczyste puzzle, fot. yelldesign.com

Jednym z wygranych kwarantanny są bez wątpienia puzzle, które na nowo zaczęły się pojawiać w domach. Co jednak jeśli zwykła układanka jest dla Was za prosta? Możecie wybrać taką bez żadnego wzoru.

Nigdy nie byłem fanem puzzli i pewnie już mi tak zostanie. Mimo tego podziwiam osoby siedzące dniami w układankach składających się z tysięcy elementów. Często nie są to proste obrazki, a prawdziwe łamigłówki zajmujące podłogę w salonie na wiele dni. Sam pamiętam jak siostra, potrafiła poświęcać na tę rozrywkę długie godziny. Co jednak gdyby podnieść poziom trudności?

Puzzle firmy yelldesign nazywają się The Accident i nie wyglądają jak miło spędzone popołudnie. Bardziej przypominają stłuczoną szybę, tylko naszym zadaniem jest ją ułożyć. Teoretycznie nie powinno to być specjalnie trudne, gdyż jest to tylko 215 elementów, ale wystarczy chwilę dłużej przyjrzeć się zdjęciom, żeby zrozumieć swój błąd. Układanka ta ma masę bardzo małych fragmentów, które są do siebie niezwykle podobne. Obstawiam, że ich dopasowanie nie jest najłatwiejszym zadaniem.

Ci sami twórcy stworzyli również dwie inne, podobne układanki: The Fish Tank oraz The Virus. One wyglądają już nieco bardziej tradycyjnie, a wśród przeźroczystych elementów jest także jeden kolorowy. To zapewne nieco ułatwia sprawę, ale pewnie tylko trochę.

Puzzle te możecie dostać na stronie twórców, a ich ceny zaczynają się od 35 euro (ok. 160 zł) do 59 euro, czyli jakiś 270 złotych.

Jeśli te puzzle wydają się Wam banalnie proste, mam jeszcze jedną propozycję. Na Amazonie dostępne są układanki od TINYOUTH. Możecie nabyć jeden z dwóch wariantów, biały lub czarny. Na nich również nie ma żadnego wzoru, a liczba elementów wzrasta do 1000.

To zdecydowanie jeszcze wyższy poziom trudności, a przynajmniej nieco bardziej czasochłonne zadanie. W tym przypadku, twórcy jednak zostawili pewną furtkę, gdyż po drugiej stronie są oznaczenia różnych stref. Na pewno pomoże to w ich ułożeniu.

Za ten model musicie wyłożyć 19,99  funtów, czyli jakieś 100 złotych. To całkiem niedużo za kilka dni dobrej rozrywki… lub prawdziwego horroru.

Źródło: yelldesign.com via boredpanda.com, amazon.co.uk