Lumo
Lumo, fot. Kickstarter.com

Lumo to dozownik, który przypilnuje jak myjesz ręce

W ostatnim czasie sporo się zmieniło i nawet proste czynności, wykonujemy inaczej. Jedną z nich jest mycie rąk, które jest bardzo ważne w obecnej sytuacji. Gadżetem, który ma nam w tym pomóc jest Lumo.

Jeśli nie żyjecie w całkowitym odcięciu od świata, na pewno nie raz słyszeliście o tym, żeby myć ręce. Nie chodzi jednak o włączenie wody, trzy szybkie zanurzenia i tyle. Trzeba używać mydła i zadbać o to, żeby nawet małe zakamarki naszych dłoni były dokładnie wyczyszczone. W sieci pojawiło się wiele różnych sposobów, jak chociażby podśpiewywanie piosenek, które wyznaczą nam te 20-30 sekund, bo właśnie tyle powinniśmy spędzić przy umywalce. Oczywiście to też nie musi być miarodajne i dlatego powstało Lumo.

Inżynier Brandon Bourn oraz wraz ze swoją dziewczyną, która jest pielęgniarką na oddziale intensywnej terapii, wymyślili jak usprawnić mycie rąk. Lumo to dozownik do mydła, który zaczyna świecić po naciśnięciu pompki. Podświetlenie zapala się na 20 sekund, gdyż taki jest optymalny czas na umycie rąk według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Doskonale widać, jaka jest różnica w myciu rąk przy pomocy mydła oraz bez niego, a także jak wygląda to względem czasu:

Lumo
Lumo, fot. yankodesign.com

Nie jest to oczywiście jakiś wielki wynalazek, ale w tych czasach dużo małych i prostych rzeczy, potrafi zmienić nawyki ludzi. Dozownik Lumo nie jest skomplikowanym sprzętem, ale w tym tkwi jego siła i to może zaważyć o sukcesie. Myjąc ręce nawet po kilkanaście razy dzienne, staje się to nieco nużące, a piosenki zaczynamy śpiewać dużo szybciej. Tutaj będzie nas pilnować światełko, a tego już nie przyspieszymy.

Lumo to projekt na Kickstarterze, który zebrał już prawie 10 tysięcy dolarów (z wymaganych 5 tysięcy), więc nie powinno być problemów z jego realizacją. Jeden taki dozownik to kosz rzędu 25 dolarów, czyli jakiś 105 złotych. Jeśli chcecie wesprzeć tę akcję, musicie się pospieszyć, ponieważ do jej zakończenia zostało jeszcze 50 godzin. Razem z każdym dozownikiem, dostaniecie również naklejkę z instrukcją jak myć ręce.

Lumo
Lumo, fot. yankodesign.com

Źródło: kickstarter.com via yankodesign.com


Obserwuj autora na Instagramie:

Instagram logo
Instagram logo, fot. Instagram
More Stories
Obe ProBowl
Obe ProBowl to idealna miska dla fanów czworonogów