Małe i pachnące tornado w domu? Twystr!

Twystr
Twystr, fot. Twystr via yankodesign.com

Wychodzę z założenia, że gadżety powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale jeśli przy okazji mogą dobrze się prezentować, tym lepiej. Twórcy dyfuzora zapachowego Twystr świetnie połączyli obydwie funkcje.

Wychodzę z założenia, że prawdziwy dom to coś więcej niż kilka ścian z łóżkiem i toaletą. Dla mnie to powinno być miejsce, do którego mogę wrócić do pracy i po prostu odpocząć. Taka bezpieczna przystań, w której mogę się zrelaksować i na chwilę nie myśleć o tempie życia jakie obecnie prowadzimy. Właśnie dlatego zdarza mi się kupować gadżety, które nie są racjonalnym wydatkiem, ale pozwalają mi na chwilę zwolnić. Jednym z nich bez wątpienia byłby Twystr.

Jest to dyfuzor zapachowy, którego głównym celem jest rozprowadzenie przyjemnego zapachu w naszym pokoju. Wystarczy wlać do niego wodę z olejkami eterycznymi i po chwili można cieszyć się nieco przyjemniejszą atmosferą. Na rynku jest już całkiem sporo produktów tego typu, więc pewnie zastanawiacie się czym wyróżnia się ten konkretny. Swoim wyglądem, ale dużo lepiej zobaczycie to na filmie:

Ten dyfuzor zapachowy wygląda jak szklana kula, w której schowane jest małe tornado zrobione z mgiełki. Twystr ma za zadanie nie tylko rozprowadzać zapach, ale uspokajać nas swoim wyglądem. Nie wiem jak Wy, ale obstawiam, że codziennie znalazłbym czas, żeby chociaż przez chwilę na niego popatrzeć. Nie chcę pisać, że jest to iście rewolucyjny gadżet, ale bez wątpienia twórcy bardzo oryginalnie podeszli do tematu.

Twystr będzie działać na baterii przez 12 godzin, ale dzięki ładowaniu poprzez USB, można podłączyć go na stałe. Jeśli jednak wolicie bardziej mobilne gadżety, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą powerbanka i pokazać produkt znajomy. Ponadto pracuje bardzo cicho, a ciekawym smaczkiem są diody RGB ukryte pod tornadem, co jeszcze zwiększa wrażenia wizualne.

Sprzęt ten nie jest jeszcze dostępny na rynku, ale kilka dni temu zakończyła się kampania na Kickstarterze, która odniosła sukces. Twórcy planują pierwsze wysyłki w październiku lub listopadzie tego roku. Cena regularna Twystra wynosi 159 kanadyjskich dolarów, czyli jakieś 570 złotych. Dostępne będą dwa warianty kolorystyczne, biały oraz czarny.

Źródło: twystr.com via yankodesign.com