Masz Huawei? Odbierz AutoMapę za friko na zawsze

automapa za darmo
Fot: ze strony producenta

Ceniony producent z Chin robi co w jego mocy, by spopularyzować swój autorski sklep z aplikacjami, AppGallery. I trzeba oddać, że zwykle są to zagrania bardzo ciekawe. Ot, na przykład AutoMapa za darmo. Na dodatek, na zawsze.

Promocje w Huawei AppGallery

Korzystam z oprogramowania od Huawei już od pewnego czasu. Uważnie śledzę jego rozwój i z pewnym podziwem dla producenta muszę zauważyć, że widać pewną metodologię i plan na przekonanie użytkowników do tej usługi. Oczywiście, przepaść między Sklepem Play a AppGallery nie zostanie załatana z dnia na dzień ani nawet z tygodnia na tydzień, ale firma bardzo szybko zrozumiała, że ludzie lubią oszczędzać i ciekawe gratisy przyjmują niezwykle chętnie.

Najnowszym jest AutoMapa, która mimo dostępności Google Maps, wciąż pozostaje naprawdę dobrą, a zarazem cenioną przez społeczność, alternatywą. Mamy tu między innymi usługę AutoCB. Software wspiera ponad 8 milionów punktowych adresów, mamy tu także bardzo dokładne odwzorowanie budynków na prezentowanej użytkownikowi mapie. Dzięki dużej popularności oprogramowania, przewidywany czas dojazdu (ETA) jest podawany z dużą dokładnością.

Dlaczego kupiłem Huawei’a P40 Lite E i stawiam na HMS?

Pozytywnym akcentem są też mapy offline oraz stale aktualizowane dane o dopuszczalnej prędkości na drogach, radarach czy trwających przebudowach ciągów jezdnych. Podejrzewam, że dla wielu osób absolutnie kluczowy będzie zupełnie inny element: „głosem nawigacji” jest nie kto inny, jak Krzysztof Hołowczyc 🙂 Deweloper daje też możliwość dynamicznego skontaktowania się z twórcami oprogramowania drogą telefoniczną lub mailową. Co ważne, infolinia dostępna jest także w języku polskim.

Wydaje mi się, że właśnie takie akcje mogą pomóc Huawei przekonać do siebie sporą ilość użytkowników – w tym konkretnym przypadku, zwłaszcza z Polski i państw, gdzie AutoMapa ma mocną pozycję na rynku. Jeśli firma szybko uzupełni te najbardziej doskwierające braki w oprogramowaniu, to użytkownicy będą w stanie wybaczyć wiele. Wystarczy przypomnieć sobie, jak kiedyś Android Market (pamiętacie jeszcze, że był taki twór? 😉 ) na szybko gonił OviStore i AppStore w ilości oprogramowania. Można? Można!

Dla zasady przypomnę tu jeszcze, że oprogramowanie pobieramy z poziomu Huawei AppGallery, a promocja dotyczy telefonów bez GMS, czyli od Huawei Mate 30 Pro „wzwyż”.

źródło: własne