Huawei P30 Pro promocja
Fot: Producenta

Masz Huawei P30 lub P30 Pro? Dołącz do testów EMUI!

Jakiś czas temu pisałem Wam, że Huawei uruchomił możliwość dołączenia do programu beta w Chinach. Dobra wiadomość jest taka, że – zgodnie z przewidywaniami – opcja pobrania EMUI 10.1 w wersji betatestowej jest już dostępna dla wersji Global.

Dziś będzie krótko. Jeśli chcecie dołączyć do testów EMUI 10.1 i cieszyć się nowymi funkcjami oprogramowania w fazie testowej, można to zrobić przez aplikację Huawei Beta. Zgodnie z informacją serwisu źródłowego, zapisy ruszą 28 kwietnia lub 2 maja. Warto ustawić sobie tę datę w kalendarzu i dla bezpieczeństwa w smartfonie włączyć alarm. Dlaczego? Ponieważ producent przewiduje zaledwie paręset miejsc w pierwszej turze programu testowego.

Co wiemy o samej aktualizacji do EMUI 10.1? Całkiem sporo. Lista smartfonów od Huawei, które dostaną EMUI 10.1, jest wręcz imponująca. Jeśli producent chce przekonać do siebie użytkowników, to trzeba mu przyznać, że obrał świetną drogę. Poza P-czterdziestkami na liście znajdziemy oczywiście ex-flagowce: Huawei P30 Pro i Huawei P30. Nie zabrakło też najnowszych Mate’ów: 30 Pro, 30 Pro 5G i Mate 30, a także dedykowanej wersji RS Porsche Design.

Beta EMUI 10.1 zaczyna trafiać na P30 i P30 Pro

Zresztą, to dopiero początek. Miło, że firma uaktualni też rodzinę Mate 20:

  • Mate 20,
  • Mate 20 Pro,
  • Mate 20 X 4G,
  • Mate 20 X 5G,
  • Mate 20 RS Porsche Design.

Nowe EMUI pojawi się też na Huawei Mate X, Mate Xs, na smartfonach z linii P20 (choć nie wymienia się tu ani jednego smartfona z dopiskiem Lite w nazwie) oraz na urządzeniach z linii Nova 6 i Nova 5, które jednak w Polsce zawsze były pewnego rodzaju smaczkiem. Ciekawostką, której nie można spotkać w kieszeniach wielu użytkowników w kraju. Pośród najniżej lokowanych urządzeń, które dostaną nową wersję softu trzeba wskazać Huawei Y9s i P Smart+ 2019. Tablety, jakie chce zaktualizować chiński gigant, to MediaPad Pro i MediaPad M6.

Oczywiście, jako nakładka MagicUI, soft będzie też dostępny dla posiadaczy telefonów firmy-córki: Honor. Jeśli informacje potwierdzą się, nowa wersja oprogramowania układowego pojawi się dla rodziny V30, Honor 20, 20 S i 20 Pro, Youth Edition, 20i, a także dla urządzeń z serii 9 (9X, 9X Pro). Konkretnie. Oby tylko czas wydania nowej wersji nakładki dla poszczególnych telefonów nie był zbyt mocno rozłożony w czasie.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne

More Stories
Router TP-Link Deco M4 – tani mesh dla każdego