Beta EMUI 10.1 zaczyna trafiać na P30 i P30 Pro

huawei p30 pro new edition
Fot: producenta

Wiele osób wciąż czeka na nową wersję EMUI. Nakładka wzbudza wiele emocji, jednak nie można zarzucić producentowi tego, że ten nie dba o jej rozwój. Wręcz przeciwnie.

EMUI 10.1 dla P30 i P30 Pro już w Chinach

Dobra wiadomość, jaką dla Was mam jest taka, że właśnie ruszyła wersja beta rzeczonej nakładki. Mogą się z niej cieszyć szczęściarze, którzy posiadają Huawei P30 (ELE-AL00, ELE-TL00) oraz Huawei P30 Pro (VOG-AL00, VOG-AL10 oraz VOG-TL00). Oprogramowanie jest dostępne dla osób, które mają EMUI 10.0.0.221. Na ten moment soft dedykowany jest dla użytkowników z Chin, jednak już wielokrotnie okazywało się, że posiadacze ex-flagowców producenta mieszkający w Europie nie musieli czekać na swoją kolej przesadnie długo.

Pozostaje mieć nadzieję, że Huawei i tym razem zdoła ogarnąć temat, bowiem ilość nowości, jakie zaoferuje nowa wersja nakładki rozbudza wyobraźnię. Po stronie nowinek można wskazać choćby na nową animację odblokowywania urządzenia z wykorzystaniem linii papilarnych, a także poszerzenie opcji współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, jak choćby MateBookiem od Huawei. To oczywiście tylko część zmian.

Aktualizacja do EMUI 10.1? Wszystko jest już jasne

Wiele osób czeka na MeeTime, czyli tryb dzielenia się ekranem na wielu urządzeniach jednocześnie. W pewnym sensie jest to dla tego producenta rewolucja i nie ukrywam, że bardzo chętnie zobaczę MeeTime w akcji. Po stronie ciekawostek warto też wskazać na jednoczesne udostępnianie obrazów z galerii zdjęć na różne urządzenia, które pracują pod kontrolą EMUI 10.1, na przykład tabletów. Zakończy to erę biegania po smartfona, gdy będziemy chcieli komuś szybko pokazać fotkę, jaką ostatnio zrobiliśmy.

Jako, że telefony od Huawei coraz częściej pojawiają się w promocjach, wydaje mi się, że zainteresowanie nakładką w nowej wersji będzie spore. Należy też tutaj przypomnieć Wam o tym, że zarówno Huawei P30 jak i P30 Pro wspierają usługi Google (tzw. Google Mobile Services), więc spokojnie możecie z nich pobrać i instalować aplikacje ze Sklepu Play czy korzystać z Google Pay. Nowsza generacja nie ma tych bajerów, jednak dla serii sprzed roku, rozwiązania od Google wciąż działają.

źródło: HuaweiCentral przez Tablety.pl