laptop honor magicbook
Fot: producenta

Honor MagicBook 14 niebawem trafi do sprzedaży

Nieodłączną częścią niemal każdego domu – w końcu nasza domena zobowiązuje 😉 – jest laptop. Wybór tego typu sprzętów na rynku jest ogromny. A wiele wskazuje na to, że już w bardzo bliskiej przyszłości dojdzie nam jedno ciekawe urządzenie, o którym na pewno będzie głośno.

Honor MagicBook 14 – specyfikacja techniczna

Urządzenie po raz pierwszy zostało zapowiedziane już jakiś czas temu. O ile sięgam pamięcią, pewnym było to, że Honor wypuści swojego laptopa, jednak data jego rynkowej premiery stanowiła sporą zagadkę. Głównym winowajcą zdaje się być koronawirus, który najpierw utrudnił wielu firmom możliwość zwoływania konferencji, a następnie zamknął wielu obywateli w domach. Tak czy inaczej, coś w temacie daty rozpoczęcia sprzedaży wreszcie drgnęło.

tani laptop honor
Fot: producenta

Wiemy, że laptop z logo Honor będzie pracował pod kontrolą Windowsa 10. Sercem urządzenia będzie procesor od AMD. Precyzując, Ryzen 5 3500U z grafiką Vega 8. Urządzenie dostanie też 8 GB pamięci RAM (DDR4) i 256 GB pamięci na pliki, oczywiście będzie to dysk SSD. Niczego innego nie można było się spodziewać. Ciekawostką jest technologia Honor Magic Link 2.0, która ma ułatwić dynamiczny transfer plików z laptopa do smartfona. Z kompatybilnymi smartfonami będzie też można ten proces odwrócić, więc szybko wysłać na przykład kilka zdjęć wprost do laptopa.

Ekran będzie miał przekątną 14 cali, pracując przy tym w rozdzielczości Full HD. Za sprawą wąskich ramek, wyświetlacz ma pokrywać 84% przedniego panelu, co należy uznać za wynik bardzo dobry. Deklarowana grubość frontowej klapy to tylko 4,8 mm. Urządzenie dostanie też szybkie, 65 W ładowanie, które zdaniem producenta ma pozwolić na naładowanie ogniwa akumulatora do 46% w pół godziny. Honor MagicBook 14 zaoferuje port USB-A 2.0 (1), USB-A 3.0 (1) i USB-C, który będzie też pełnił funkcję ładowania dla 56 Wh akumulatora.

Huawei znalazł rozwiązanie, by móc pobrać kluczowe aplikacje. Oto AppSearch

Honor MagicBook 14 – cena

Należy rozpocząć od pytania. Tak się składa, że Huawei, które pośrednio zarządza firmą-córką, jaką jest Honor, ma w swoim portfolio Matebooka X i Matebooka X Pro. Nie do końca jestem przekonany o tym, czy odbiorcy zrozumieją tę specyficzną niszę, w jakiej ma poruszać się MagicBook 14. Ostatecznie, Honor Magic Link 2.0 to wręcz kalka technologii Huawei Shere 3.0. Spodziewałbym się też tego, że design obu produktów będzie dość podobny względem siebie. Czy to urządzenie zdoła się sprzedać?

Zostawmy jednak te rozważania. Cena. Bo to ona będzie miała kluczowe znaczenie. Wiele wskazuje na to, że producent zażyczy sobie za ten sprzęt 549,99 funtów. Premiera i otwarcie zamówień będzie dostępne w brytyjskim Amazonie już od 7 kwietnia, więc za mniej niż miesiąc. Prosta kalkulacja podpowiada, że urządzenie może kosztować 2600-2700 złotych. Jak na taki sprzęt, to całkiem niezła kwota. Data premiery w polskich sklepach? Cóż… wciąż czekamy.

źródło: Amazon, opracowanie własne

More Stories
galaxy note 9 one ui 2.1
Note 9 i S9 bez aktualizacji do OneUI 2.1?!