IKEA x Pizza Hut
IKEA x Pizza Hut, fot. behance.net

IKEA x Pizza Hut – tak powstał idealny stół do pizzy

W niektórych pizzeriach, zamawiając pizze do domu w kartonie jest mały kawałek plastiku. Jego zadaniem jest ochrona przepysznego placka, który podczas podróży nie powinien zostać przygnieciony kartonem. IKEA wraz z Pizza Hut postanowili stworzyć jego większą wersję.

W Polsce nie każda pizzeria używa tego małego kawałka plastiku, ale w innych krajach jest to standardem. Po prostu zamawiając pizze, jesteście pewni że to również znajdziecie w kartonie. Wygląda na to, że jednym z nich może być Hong Kong, gdyż tamtejsza IKEA w porozumieniu z lokalnym oddziałem Pizza Hut postanowiła zrobić specjalny stół dla fanów tego włoskiego dania.

Nie da się ukryć, że SÄVA – bo tak nazywa się ten produkt – wygląda jak powiększona wersja tego „ochraniacza”. Mimo tego, że jest to dość prosty stół, zadbano o wiele szczegółów. Na blacie znajdziecie logo Pizza Hut, co ma podkreślać współpracę obu firm. Samo opakowanie również nie jest standardowe, gdyż przypomina bardziej karton do pizzy.

W instrukcji wspomniano nawet o tym, żeby zamówić pizzę. Najlepiej oczywiście zrobić to z Pizza Hut, szczególnie że ta sieciówka wprowadziła do oferty nowy placek. Jak możecie się domyślić, znajdują się na nim kultowe dla wielu szwedzkie klopsiki.

Stół ten jest tak naprawdę kampanią marketingową obydwóch firm, ale i tak można go kupić w sklepach IKEA. Jest to oczywiście edycja limitowana, którą można dostać jedynie w Hong Kongu.

Moim zdaniem nie dość, że jest to ciekawy produkt, to jeszcze świetnie ograny marketingowo. Czy potrzebowałbym takiego w swoim mieszkaniu? Prawdopodobnie nie. A czy kupiłbym go, po przeczytaniu całej historii jaka za nim stoi? No i tu już odpowiedź nie jest taka oczywista.

Źródło: behance.net via homecrux.com

More Stories
Szczoteczka, która wyczyści zęby w 20 sekund? Oto Encompass