Zadbaj o rozrywkę dla twojego kota z CatsScapes

fot. producenta

Koty potrafią być rozrywkowe. Szukają miejsc, w których mogą się schować, jednocześnie nie zwracając uwagi na to, że mogą pozrzucać jakieś nasze rzeczy. Powstało jednak dość ciekawe rozwiązanie, które może spodobać się właścicielom tych zwierząt.

CatScapes Cat Shelves – jak działa

CatScapes Cat Shelves to -w  pewnym uproszczeniu – półki dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dzięki łatwości montażu, możemy urozmaicić nasz dom i stworzyć dodatkowe miejsce rozrywki dla kota. Ich kształt i rozmieszczenie jesteśmy w stanie dopasować samodzielnie do miejsca, jakie chcemy wyznaczyć na atrakcję w pokoju. Daje to pewną dowolność w układaniu kompozycji, sprawiając, że u różnych osób ten sam gadżet może wyglądać zupełnie inaczej.

Jeżeli chodzi o sam wygląd, trudno doszukiwać się jakichś designerskich smaczków. Wszystko opiera się na ruchomym elemencie montażowym oraz desce, o standardowym brązowym kolorze (choć nic nie szkodzi na przeszkodzie, by ją przemalować) oraz dywanikach, na których będzie wygonie leżał nasz kot. Przykro mi jeśli liczyliście na więcej, jednak czasem takie proste rozwiązania są najlepsze. Znam wiele przypadków, kiedy znajomi kociarze wykosztowali się na drogie zabawki, a kot i tak bardziej cieszył się ze zwykłego kartonu.

Poznajcie Ebo, inteligentną zabawkę dla kota

Cena i dostępność

Z pewnością zainteresuje Was koszt takiego wynalazku. Niestety, ale według mnie jest on zdecydowanie za duży. Za podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić 499 dolarów, co przeliczając na złotówki, daje rzucającą na kolana kwotę zbliżoną do 1886 złotych. Za wersję standard-plus zapłacimy 699 USD (~2936 PLN) i Deluxe, która kosztuje 999 dolarów, więc niemal 4200 PLN. Nie wyobrażam sobie, żeby tłumy kociarzy zdecydowały się na wydanie tylu pieniędzy na – co by nie mówić – kilka prostych modułów zabawowych dla kota.

Cat Scapes
Cat Scapes – rodzaje zestawów fot. producenta

Można inaczej?

Nie ukrywajmy, taki zestaw jesteśmy w stanie zrobić sami. Wystarczy tylko pojechać do sklepu z materiałami budowlanymi, poszukać odpowiednich zawiasów, kupić deski i połączyć je w miarę w swoich możliwości, lub oddać w ręce specjalisty. Na końcu można jeszcze wybrać materiał na „wyściółkę” i voilla, gotowe. Nie dość, że zaoszczędzimy sporo pieniędzy, to będziemy mogli rozwinąć swoje umiejętności manualne.

Jeśli jednak uznacie, że wolicie kupić taki gadżet, to producent na swojej stornie opisuje całkowity przebieg jego montażu. To jak najbardziej pozytywny akcent. Czy warto? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie, uprzednio oceniając możliwości swojego konta i dzieląc je przez skalę miłości do kota wyrażoną w złotych polskich 😉

Źródło: catscapes.com opr. własne