Poznajcie Ebo, inteligentną zabawkę dla kota

Fot: producenta

Ci z Was, którzy mają swojego kota lub kotkę wiedzą, że są to zwierzęta bardzo kreatywne, które czasem trudno zachęcić do zabawy i zająć im czas. Na szczęście z pomocą przychodzi inteligentny robot: Ebo, który w zamyśle twórców ma zajmować uwagę zwierząt, gdy my będziemy poza domem.

Internetem rządzą koty. Wiemy to nie od dziś. Nie jestem w stanie zliczyć tych wszystkich śmiesznych filmików z sierściatymi, które na przestrzeni wielu lat widziałem. Spora część z nich wynikała z połączenia nudy zwierzaków i sprytnego ustawienia kamery bądź smartfona właściciela. A gdyby tak dało się zająć kota jakąś prostą zabawką, która odciągnęłaby jego uwagę od skakania po zasłonach, doniczkach czy meblach? Twórcy Ebo przekonują, że to możliwe.

Projekt wciąż jest rozwijany na Kickstarterze, jednak zebrana kwota (w chwili pisania posta, wynosi ona aż 310 tysięcy dolarów) pozwala domniemywać, że urządzenie prędzej czy później trafi do sprzedaży. Co ciekawe – a zarazem godne pochwały – twórcy odwołują się nie tylko do świętego spokoju właściciela, ale i do kondycji i zdrowia zwierzaka. Ebo ma pomagać w walce z otyłością, która dotyka sporej ilości kociej populacji.

Jak to wszystko działa? Szczerze mówiąc, banalnie prosto. Robot łączy się z siecią WiFi. Na wyposażeniu jest kamera pracująca w rozdzielczości 1080p, dzięki czemu – po pobraniu aplikacji – możemy podejrzeć naszego ulubieńca na ekranie smartfona. Urządzenie ma zaprogramowany szereg interakcji, który ma pomóc w utrzymaniu uwagi zwierzaka. O ilości czasu, jaki Ebo poświęci naszemu kotu decyduje oczywiście użytkownik. Producent deklaruje, że zabawka wykonana jest w taki sposób, że spokojnie powinna przetrwać naprawdę sporo.

Absolutnie świetną sprawą jest wbudowany laser punktowy, za którym – jak uczy nas internet – koty szaleją niemal tak samo, jak za kocimiętką 🙂 Z poziomu dedykowanej aplikacji możemy szybko wykonywać zdjęcia, nagrywać wideo, a nawet włączyć odsłuchiwanie dźwięku z otoczenia. Ebo został wyceniony na 159 dolarów, czyli niecałe 650 złotych. Jak na zabawkę, nie jest to mała kwota. Jednak jeśli spojrzymy na to urządzenie w kategoriach smart, wyda się ono być całkiem ciekawą opcją.

źródło: Kickstarter