Wyze Lock to inteligenty zamek dla każdego

Wyze Lock
Fot. wyze.com

Zastąpienie różnych elementów domu ich smart odpowiednikami staje się coraz popularniejsza, więc co byście powiedzieli na inteligentny zamek do drzwi, który nie będzie kosztować fortuny? Wyze Lock może być produktem dla Was.

Wyze to firma, która w swojej ofercie ma różne smart urządzenia, jak kamery, wtyczki czy żarówki. W lutym przyszłego roku dołączy do nich Wyze Lock. Jest to zamek, który cechować ma się dużą wygodą, a przy tym ma być bezpieczny. Zobaczcie jak opowiadają o nim sami twórcy:

Wyze Lock to bezprzewodowy model zamka, do którego będziemy mieli pełny dostęp poprzez aplikację na smartfona. Z jej poziomu, możliwe będzie nie tylko jego zamknięcie czy otworzenie, ale również sprawdzenie historii tego kto wchodził czy czasowe umożliwienie wejście do środka dla naszych znajomych. Ponadto po wyjściu z domu zamek będzie automatycznie się uzbrajał. Działa to też w drugą stronę i podczas powrotu drzwi same się otworzą. Oczywiście do tego będziemy musieli mieć sparowanego smartfona. W urządzeniu zamontowane są również sensory wykrywające jego pozycję, dzięki czemu zamek wie czy drzwi są zamknięte czy otwarte.

Producent udostępni również specjalną klawiaturę, dzięki której będziecie mogli wpisać kod, żeby dostać się do domu. Dla mniej przekonanych do tego rozwiązania domowników, ma działać także standardowy klucz. Po wejściu na rynek ma być również dostępna opcja kontrolowania zamka komendami głosowymi poprzez asystenta Google czy Alexę.

Wyze Lock współpracuje z platformą Zigbee i został wyposażony w łączność bluetooth oraz Wi-Fi. Do poprawnego działania wymagany jest mostek, który będzie dołączony w zestawie. Firma obiecuje, że montaż całego zestawu nie jest trudny i można to zrobić w 15 minut. Zamek pracuje na baterie, a komplet ma starczyć na 4 miesiące.

Najlepszym elementem tego wszystkiego ma być cena, która została ustalona na poziomie 90 dolarów. Jeśli jesteście zainteresowani tym produktem, będziecie musieli jednak poczekać do lutego, ponieważ dopiero wtedy będzie można go kupić.

Źródło: Wyze via tabliczni.pl