Xiaomi wydłuża gwarancję na smartfony przez pandemię

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10, fot. mi-home.pl

Globalna pandemia oznacza wiele ograniczeń, czasem również związanych z naszą elektroniką. Na szczęście Xiaomi zdaje sobie z tego sprawę i wydłuża gwarancję na swoje smartfony.

Jeśli macie smartfon Xiaomi i występują w nim jakieś problemy, możecie wstrzymać się z pilną wysyłką na gwarancję. Chińska marka zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji i postanowiła wydłużyć gwarancję na smartfony, które na dniach skończą dwa lata. Napisałem do przedstawiciela marki z zapytaniem o ewentualne przedłużenie okresu ochrony i dostałem taką odpowiedź:

W związku z obecną sytuacją w Polsce Xiaomi zdecydowało się na kolejne udogodnienia dla klientów. Smartfony Xiaomi z oficjalnej polskiej dystrybucji, których gwarancja kończy się w terminie od 15 marca do 15 kwietnia 2020 roku, będą miały ją przedłużoną o kolejne trzy miesiące – z 24 do 27 miesięcy. W celu złożenia ewentualnej reklamacji wystarczy skontaktować się z autoryzowanym punktem serwisowym Xiaomi. Kontakt znajduje się pod adresem: https://www.ccsonline.pl/. Cały proces prowadzony jest w formule door to door.

To świetna wiadomość, gdyż jak, już pisałem przy podobnym tekście o marce Motorola, wiele osób ze względu na swoje zdrowie nie chce obecnie korzystać z usług kurierskich. To w pełni zrozumiałe, ale z drugiej strony warto korzystać z gwarancji, jeśli rzeczywiście coś się dzieje z telefonem. Sam nie raz odsyłałem smartfony i zawsze – choć czasem po kilku podejściach – były naprawiane lub wymieniane.

Brawo dla Xiaomi za odpowiedzialne podejście!

Na razie nie ma jeszcze informacji czy okres ochronny zostanie przedłużony. Jeśli się tak stanie, zaktualizujemy ten wpis.

Kup Xiaomi Mi 10… telewizor dostaniesz gratis!

Co więcej, Xiaomi przygotowało również specjalną promocję dla osób kupujących ich smartfony w najbliższych dniach:

Firma przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. Kupując smartfon Xiaomi w oficjalnej polskiej dystrybucji, w dniach 1-12 kwietnia 2020 roku, klient otrzymuje dodatkową, sześciomiesięczną gwarancję, na jednorazową wymianę ekranu, na wypadek przypadkowego uszkodzenia. Regulamin: https://mi-home.pl/regulaminy/Gwarancja-ochrony-ekranu-MFF2020.pdf

Źródło: Xiaomi, opracowanie własne