niedz.. lip 21st, 2024

Netatmo pokazuje inteligentny zamek do drzwi – kolejny sposób na inteligentne mieszkanie

inteligentne mieszkanie
Inteligentny zamek Netatmo, fot: producenta

Wielu obserwatorów branży mobilnej twierdzi, że w 2020 roku, wraz ze wzrostem trendu na inteligentne mieszkanie, nastąpi szybki wzrost rozwiązań, które stawiają na bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań. Netatmo chce być przygotowane, dlatego już teraz zaprezentowało autorski, inteligentny zamek z równie inteligentnymi kluczami

Zestaw pozwala na proste i bezpieczne zarządzanie dostępem do domu. Drzwi możemy otworzyć zarówno za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jak i inteligentnego klucza, który jest integralną częścią zestawu sprzedażowego.

Dużą innowacją jest to, że – na dobrą sprawę – użytkownik może skonfigurować dowolną ilość takich inteligentnych kluczy. Jeśli jednak chcemy kogoś pozbawić dostępu do domostwa, to każdy z takich kluczy możemy równie szybko dezaktywować. To bardzo użyteczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają tendencje do gubienia kluczy.

Inteligentny zamek do drzwi – jak działa?

Jeśli akurat jesteście na wakacjach, a spanikowany sąsiad dzwoni, że chyba u Was pękła rura z wodą, to dzięki Netatmo możecie udzielić zdalnego dostępu do mieszkania, będąc niemal w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy dostęp do internetu.

Założyciel firmy, Fred Potter, stwierdził, że zamek został opracowany w taki sposób, aby ten był odporny zarówno na włamania „tradycyjne”, ale i teleinformatyczne. Produkt spełnia wiele norm bezpieczeństwa, a jednocześnie jest rozwiązaniem, które nie wymaga płacenia stałego abonamentu, za co należy się duży plus.

inteligentne mieszkanie
Inteligentny zamek Netatmo, fot: producenta

Integralną częścią zestawu dla wielu z Was będzie też aplikacja Netatmo Security. To właśnie z jej poziomu konfigurujecie inteligentne klucze, które później – w zależności od potrzeb – możecie dezaktywować. W zestawie sprzedażowym znajdują się trzy klucze, a kolejne można dokupić na stronie producenta. Warto też pamiętać o tym, że zamek posiada na wyposażeniu moduł NFC. Jeśli więc Wasz smartfon również wspiera takie rozwiązanie, to drzwi możecie otwierać po prostu poprzez smartfona.

Sprawdzanie historii korzystania z drzwi wejściowych

Ciekawie prezentuje się też dostęp do historii korzystania z drzwi wejściowych. Możecie sprawdzić, kto i w jaki sposób otwierał drzwi oraz ile razy to robił. Gdy będziecie kilka metrów od urządzenia Netatmo, to za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth będziecie w stanie szybko sprawdzić, czy nie doszło do włamania lub próby sforsowania drzwi.

Zamek ma na wyposażeniu baterię, która powinna bez trudu pracować przez dwa lata. Po tym czasie wciąż można wejść do mieszkania, korzystając z awaryjnego przewodu microUSB, jednak ogniwo będzie trzeba wymienić.

Jaki jest koszt inteligentnego zamka?

W chwili obecnej koszt zarówno zamka, dodatkowych kluczy, jak i baterii, nie jest znany. Producent dopiero co pokazał ten produkt podczas targów CES 2020. Warto mieć na uwadze, że Netatmo działa i w Polsce, więc z zakupem inteligentnego zamka do drzwi nie powinno być najmniejszego problemu. Oby tylko jego cena nie była zbyt wysoka.

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Powiązane