Netatmo wprowadza obsługę HomeKit Secure Video

Netatmo Inteligenta Kamera Domowa fot. producenta

Firma Netatmo to jeden z wiodących producentów urządzeń w branży smart home. W swojej ofercie posiada ona sporo ciekawych urządzeń, jednak dziś skupimy się na kamerach, które chronią bezpieczeństwa domu. Tak się składa, że producent zapowiedział sporą aktualizację ich oprogramowania układowego.

Kamery od Netatmo

Od dziś inteligenta kamera domowa producenta zacznie obsługiwać funkcję Apple HomeKit Secure Video. Dzięki temu, jej użytkownicy będą mogli odtwarzać nagrania z kamery bezpośrednio na swoim smartfonie w aplikacji Apple Home oraz bezpiecznie przechowywać je w chmurze danych iCloud. Co cieszy, uaktualnienie jest darmowe i dostępne dla wszystkich posiadaczy kamery. Producent zapewnia, że oprogramowanie będzie stopniowo dystrybuowane w taki sposób, by całą procedurę apdejtu zamknąć w ciągu kilku najbliższych dni.

Dzięki HomeKit Secure Video posiadacze urządzeń z logo nadgryzionego jabłka będą mogli uzyskać dostęp do podglądu obrazu na żywo bądź odtworzyć nagrania nie starsze niż 10 dni. Oczywiście, by móc skorzystać z tej opcji, musimy posiadać Apple TV, HomePoda lub iPada. Technologia HomeKit Secure Video wykorzystuje specjalne algorytmy pozwalające rozpoznać przechwycony obiekt taki jak osobę, zwierzę czy pojazd. Najważniejsze jest to, że nagrania są szyfrowane i nikt niepowołany nie ma do nich dostępu.

Netatmo Home Coach – recenzja

Jakby tego było mało, wszystkie nagrania możemy przechowywać na dołączonej karcie pamięci, a iCloud może spełniać formę backupu. Użytkownicy, którzy posiadają wykupiony pakiet 200 GB, będą mogli dodać maksymalnie jedną kamerę, zaś Ci z pakietem 2 TB nawet  pięć. Jeśli zależy Wam na bezpieczeństwie domu nie tylko w chwili, gdy patrzycie na obraz, jaki widzi kamera, ale i podczas urlopu, to chyba dobrze byłoby zainwestować w ten nieco wyższy pakiet 😉

Ciekawostką jest to, że Inteligenta Kamera Domowa, jako pierwsza obsługuję właśnie taką technologię. Jak mówi Fred Potter, założyciel Netatmo:

Użytkownicy są bardzo wrażliwi na kwestię ochrony nagrań kamer bezpieczeństwa z ich domu. Chcą mieć pewność, że materiały wideo pozostaną poufne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Naszą odpowiedzią na ich obawy są kamery, które przechowują dane lokalnie. W trosce o zapewnienie prywatności danych, zdecydowaliśmy się wprowadzić obsługę technologii Apple HomeKit Secure Video. Umożliwia ona użytkownikom produktów Netatmo bezpieczne przechowywanie nagrań w iCloud. Od dziś, oprócz przechowywania lokalnego, użytkownicy produktów Netatmo mogą wybierać między trzema opcjami przechowywania kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, konto Dropbox lub serwer FTP

Źródło: Informacja prasowa, opracowanie własne