Nieśmiała plotka o aparacie w Galaxy S30: może mieć OIS

samsung galaxy s20 ultra aktualizacja
Fot: producenta

Zwykle staramy się dla Was selekcjonować informacje w taki sposób, by były one w miarę możliwości jak najbardziej obiektywne. Trudno mi określić ten wpis takim mianem i już teraz uczciwie to zaznaczam. Mimo wszystko, decydujemy się na publikację, ponieważ logika podpowiada, że frontowy aparat w kolejnym flagowcu od Samsunga faktycznie może pójść w tym kierunku.

Samsung Galaxy S30 dostanie zupełnie nową kamerę selfie?

Nie jest żadną tajemnicą, że prace nad kolejną generacją smartfonów rozpoczynają się na wiele miesięcy przed ich pokazaniem światu. Wiadomo, firma musi mieć czas na jego zaprojektowanie, zoptymalizowanie łańcucha dostaw, testy wewnętrzne i odpalenie całej wielkiej machiny marketingowej, która będzie miała na celu przekonać nas, że to właśnie na TEN i tylko TEN produkt chcemy wydać grubo ponad trzy tysiące złotych.

Samsung Galaxy S10 Plus otrzymuje OneUI 2.1

Tak czy inaczej, dzisiejsza plotka dotyczy rzekomego wsparcia dla OIS (optycznej stabilizacji obrazu) w kamerze selfie. Nie da się nie zauważyć, że dla wielu osób byłby to krok w bardzo dobrym kierunku. Obecnie testowane są sensory 1/2″ (48 Mpix) oraz 1/2.55″ z 12 Mpix. Kilka dni temu pojawiła się plotka o ulokowaniu aparatu „pod” ekranem, w taki sposób, by do czasu aktywacji kamery selfie były w miejscu jego położenia normalnie wyświetlane treści, na przykład Wasz pulpit czy ekran z YouTube.

Już od pewnego czasu wiadomo, że Samsung pracuje nad takim trybem. Zresztą, podobnie jak Xiaomi czy Oppo. Mimo wszystko, nie powiedziałbym, że to rozwiązanie znajdzie się w Galaxy S30. Producent z Korei Południowej ma tendencje do testowania swoich innowacji w średniakach z serii A. Tak było między innymi ze skanerem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem i nie zdziwię się, jeśli Samsung tak samo postąpi w przypadku tej technologii.

Note 9 i S9 bez aktualizacji do OneUI 2.1?!

Tak czy inaczej, do premiery kolejnego flagowca z serii Galaxy S jest jeszcze bardzo dużo czasu. Najbliższą gorącą nowością będzie zapewne tegoroczna seria Note. Firma wciąż nie rozwiała wszystkich tajemnic, które dotyczą aktualizacji One UI 2.1 dla szeregu smartfonów, na czele z rodziną Galaxy S9 i Note 9. Wciąż wiele wskazuje na to, że flagowce z 2018 roku obejdą się smakiem i zatrzymają się na One UI 2.0. Czy faktycznie tak to będzie wyglądało?

źródło: CLIEN przez Tablety.pl, na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy S20 Ultra