Huawei P40 Pro aparat
Fot: własne

Nowa aktualizacja dla telefonów Huawei podkręca możliwości trybu nocnego

Chyba nikogo z Was nie muszę przekonywać o tym, że Huawei to jeden z liderów (a zdaniem wielu, lider) w zakresie fotografii nocnej z użyciem smartfona. Co ważne, producent nie zwalnia tempa i wciąż optymalizuje zdjęcia, jakie można uzyskać w kiepskim oświetleniu.

Rodzina Huawei P40 z ulepszonym trybem foto dla kamery selfie

Historia nowego softu jest dość zawiła, jednak postaram się pokrótce zarysować ją w tym akapicie. Oprogramowanie w pierwotnej wersji zdążyło już zadebiutować w Chinach. Producent wypuścił je tam dla posiadaczy Huawei P40. Poza tuningiem aplikacji aparatu, firma deklarowała też, że nowy software jeszcze bardziej optymalizuje pracę akumulatora. Mamy więc lepsze fotki oraz dłuższy czas pracy telefonu na jednym cyklu ładowania – czego chcieć więcej? 😉

Na początku lipca nowy soft został po raz pierwszy zauważony w innych państwach azjatyckich, a obecnie jego dystrybucja ruszyła na nieco szerszą skalę. Chcąc zachować obiektywizm, muszę Wam tutaj wprost napisać, że nie wiemy, czy zakupione w polskiej dystrybucji telefony z rodziny P40 dostały już uaktualnienie czy nie. Jeśli nie, poczekajcie cierpliwie kilka dni. Serwis źródłowy sugeruje, że teraz, gdy soft wyszedł już poza Chiny, jego dystrybucja powinna pójść szybko.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Największą innowacją jest tryb Smart-Eye Tracking oraz udoskonalony Super Night Portrait v.3.0. Huawei nie zapomniał o przebudowie zakładki wideo, ulepszeniu łapania ostrości, a także wspomnianej wcześniej optymalizacji baterii. Poza tymi wszystkimi innowacjami, mamy też świeżutkie łatki bezpieczeństwa, ale to jedna z „najnudniejszych” zmian, jakie przynosi ze sobą ten soft 🙂 Oprogramowanie oznaczono jako EMUI 10.1.0.147 a paczka instalacyjna waży niemal 850 MB.

O Smart-Eye Tracking wiemy niewiele. Soft aparatu podobno nauczył się inteligentnego śledzenia ruchu naszych oczu. Co ciekawe, niezależnie od tego, czy odpalimy tryb zdjęcia selfie, nagrywania wideo z przedniej kamerki czy z głównego obiektywu. Nowy tryb nocny ma podobno nieco bardziej zaakcentować szczegóły i sprawić, że odcienie skóry (dla zdjęć selfie) będą wyglądały nieco naturalniej. Trzeba oddać producentowi, że robi świetną robotę. Oby już niebawem oprogramowanie trafiło także i na starsze telefony, na czele z Mate 30 Pro 🙂

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P40 Pro

More Stories
TP Link pokazuje nowe routery z linii Archer