Oto Hoover SJ4000 – poręczny odkurzacz samochodowy

odkurzacz Hoover SJ4000
Fot: producenta

Rynek odkurzaczy samochodowych rządzi się swoimi prawami. Teraz, na skutek pandemii, wiele osób decyduje się na zakup takiego produktu, rezygnując jednocześnie z ogólnodostępnych urządzeń, jakie są dostępne w wielu miastach. Szansę zwietrzył też Hoover, który ma w swoim portfolio pewne niezwykle ciekawe urządzenie.

Hoover SJ4000 – specyfikacja i możliwości

SJ4000 od Hoovera to rasowy odkurzacz bezworkowy, czyli taki, który bez chwili zawahania można określić mianem ultramobilnego. Producent podkreśla, że świetnie sprawdzi się on nie tylko w chwili, gdy chcemy odkurzyć auto, ale i wtedy, kiedy usiłujemy pozbyć się na przykład sierści psa czy kota. W skład zestawu wchodzi szereg dedykowanych końcówek, w tym narzędzie do sprzątania szczelin, szczotka do kurzu i ściągaczka.

Dobrym rozwiązaniem jest też możliwość podłączenia Hoovera SJ4000 do 12V gniazda zapalniczki. Dzięki temu, odkurzacz może wręcz „zamieszkać” w aucie i możemy używać go w zależności od potrzeb. Jeśli trudnicie się na przykład przewozem osób lub czasem po prostu chcielibyście posprzątać bałagan, jaki nagromadził się w pojeździe, jest to bardzo użyteczne rozwiązanie. Dobre wrażenie zostawia też po sobie nieduża waga urządzenia. Waży ono tylko 0,73 kg.

Odkurzacz Hoover H-Free 500 – recenzja

Deklarowana pojemność zbiornika na nieczystości ma pojemność 300 ml, a moc maksymalna wynosi 40 W. Co ważne, Hoover nie przeszarżował z wyceną. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że ich najnowszy produkt kosztuje zaledwie parędziesiąt złotych. W sieci Biedronka można go kupić od 20.07 w deklarowanej kwocie wynoszącej 79,90 złotych. To niewielkie pieniądze, które na pewno wiele osób zdecyduje się wysupłać z portfela.

Zresztą, już prosta ekonomia i kilka prostych obliczeń na kalkulatorze sugeruje, że warto. Jeśli jeździcie do ogólnodostępnych odkurzaczy samochodowych co najmniej raz na miesiąc, to zapewne – jak ja – zostawicie w tych maszynach nieco więcej pieniędzy. W moim samochodzie muszę się naprawdę sprężać, żeby wyrobić się w kwocie 7 PLN za jedno odkurzanie. Oznacza to, że u mnie odkurzacz spłaci się po około 10-11 miesiącach. Dodatkowo, stale mam do niego dostęp i nie muszę specjalnie nadjeżdżać po pracy i stać w kolejce. SJ4000 rozwiązuje te wszystkie problemy za jednym zamachem.

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne