Bardzo ciekawa oferta. iPhone X (256 GB) zwykle tyle nie kosztuje

apple iphone x 256 gb
Fot: producenta

Apple iPhone X to pierwsze urządzenie z nowej szkoły designerskiej od firmy z Cupertino. Wiecie, notch, Face ID, duży ekran i niewielkie ramki. Tak to w skrócie można opisać. Urządzenie występuje w kilku wersjach, jednak tak niska cena za „Iksa” to brzmi jak okazja życia.

Cena Apple iPhone X 256 GB w x-kom szokuje

Rozpocznijmy od tego, że telefon można kupić w wersji z 64 GB na pliki i 256 GB miejsca na nasze dane. Sprawdziłem oferty najpopularniejszych sieci i zwykle za Iksa z 64 GB na dane trzeba zapłacić jakieś 3600-3700 złotych. Urządzenie w wersji z 256 GB na dane z oficjalnej sieci dystrybucji bardzo często przekracza kwotę czterech tysięcy złotych za urządzenie. A gdyby tak pojawiła się mega okazja, która sprawi, że naprawdę warto pomyśleć nad zakupem wersji z większą ilością pamięci?

Pozwólcie, że zbuduję jeszcze przez chwilę napięcie 🙂 Oczywiście, wszyscy zakręceni na punkcie tego smartfona mogą już teraz przewinąć tekst dwa akapity niżej. Kto jest zainteresowany danymi technicznymi, ten teraz dostanie te informacje. Ekran. Jest to oczywiście OLED, który ma przekątną 5,8 cala i wykorzystuje technologię Super Retina HD. Mamy tu 3 GB pamięci RAM i aż 256 GB na pliki użytkownika. Całość napędza Apple A11 Bionic z koprocesorem M11.

Z tyłu mamy podwójny aparat: 12 Mpix (f/1.8) + 12 Mpix (f/2.4), a na froncie, w wielkim notchu, 7 Mpix oczko ze światłem f/2.2. Innowacją jest oczywiście technologia Face ID, która zastąpiła Touch ID. Urządzenie spełnia normy standardu odporności IP67 i waży 174 gramy. Akumulator ma pojemność 2716 mAh, a oprogramowanie – jak to u Apple zwykle bywa – wciąż jest aktualizowane, więc o nowe wersje iOS’a można być spokojnym.

apple iphone x promocja
Fot: własne, screen ze strony x-kom

No i wreszcie, cena. Już ją podaję. 3499 złotych za wersję Space Gray. Mówimy o ofercie z 256 GB pamięci na dane, która zwykle przekracza kwotę czterech tysięcy złotych. W mojej opinii, jest to bardzo ciekawa oferta. Na stronie x-koma nie znalazłem informacji o tym, że to sprzęt odnawiany czy powystawowy. Jedyna informacja jest taka, że to ostatnie sztuki. Zatem, w tej sytuacji, czas to pieniądz 🙂

Czy warto kupić iPhone’a X w 2020 roku?

Wydaje się, że trzeba na to zagadnienie spojrzeć szeroko. Gdybyście zapytali, czy są nowsze i lepsze urządzenia od Apple, to odpowiedź byłaby oczywiście twierdząca. Warto jednak spojrzeć na to urządzenie w taki sposób, że obecnie ten smartfon rysuje się jako dobry telefon wejścia do świata Apple. Zakup iPhone’a 8 to dość dyskusyjna decyzja. No, chyba że lubicie urządzenia z małym ekranem. Wtedy to wciąż oferta warta rozważenia.

Spójrzmy jednak na to zagadnienie nieco szerzej. Bardzo trudno o dobre promocje na nowe iTelefony. A nawet jeśli takie się przytrafią, to cena dla wielu osób wciąż jest zaporowa. Tutaj dostajemy sprzęt z flagowym rodowodem, stale aktualizowany, który jeszcze przez pewien czas powinien dobrze wywiązywać się ze swojej roli. Zatem, jako telefon wejścia do świata Apple, uznałbym go za ciekawą propozycję, którą zdecydowanie warto rozważyć.

źródło: własne, w oparciu o ofertę x-kom