OnePlus 8 Pro też walczy z zielonym ekranem?

21 kwietnia do sprzedaży trafiają kolejne produkty marki OnePlus, czyli OnePlus 8 i 8 Pro. Początkowo były one odstępne tylko w Europie. Użytkownicy, którzy chcą kupić ten telefon w Stanach Zjednoczonych, są zmuszeni poczekać do 29 kwietnia. Dlaczego?

Pierwsze osoby, które kupiły już swoje smartfony, zgłaszają pojawiający się problem z wyświetlaczem. Okazuje się, że ekran zbyt mocno wpadał w zielonkawy odcień. Zabawne, bo dopiero co Samsung uporał się z podobnym mankamentem w rodzinie S20. Tam jednak problem był wywołany błędem aktualizacji oprogramowania układowego. Scenariusz dla OP8P jest bardzo podobny. Efekt występuje, gdy ustawimy niski poziom jasności ekranu. Każdy, kto śledzi urządzenia tej marki, świetnie wie, że tegoroczne modele podrożały, więc pojawienie się takiego błędu można uznać, za niedopuszczalne, lecz jest to tylko i wyłącznie moje zdanie.

OnePlus 8 Pro – nie za tanio i chyba jednak bez szału

Rozwiązanie jest, ale jakby go nie było

Nie obeszło się bez własnych prób rozwiązania tego problemu, dlatego pojawiło się rozwiązanie polegające na włączeniu „zmniejszenia prądu” w ustawieniach „OnePlus Laboratory”. Opcja ta wydaje się naprawić ten problem w modelu 8 Pro. Niestety, ale jedno rozwiązanie skłoniło się, do pojawienia się kolejnego problemu. Nieumyślne włączenie tej funkcji powoduje efekt uboczny o nazwie „black crush”. Występuje on, gdy ciemniejsze obszary obrazu tracą szczegóły i wywołuje pokazanie się czarnej plamy.

OnePlus 8 Pro zielony ekran
Fot za: gsmarena

Po wszystkich zgłoszonych doniesieniach, na oficjalnym forum OnePlusa pojawiła się informacja, że producent zajmuje się już sprawą, a wszystko to ma zostać rozwiązane poprzez aktualizację OTA. Dodatkowo rzecznik OnePlusa potwierdził, że użytkownicy mogą wyłączyć wcześniej wspomnianą funkcje, i uznać to za tymczasowe rozwiązanie. Oto jego komentarz w tej sprawie:

„OnePlus ceni opinie użytkowników i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszą obsługę smartfona. Nasz zespół bada obecnie te raporty, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla naszych użytkowników, a my wydamy aktualizacje, gdy tylko poprawki będą gotowe. Jeśli chodzi o zielony odcień, pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji poprzez aktualizację OTA.”

Oczywiście, jest szansa, że nie zauważycie tego problemu, jeżeli korzystacie z OnePlus 8 Pro. Zielona smuga wydaje się występować tylko przy bardzo niskim poziomie jasności ekranu oraz wtedy, gdy pojawiają się na nim obrazy głównie czarne lub wchodzące w odcienie szarości. Tak czy inaczej, cena urządzenia sugeruje, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca.

Źródło: gsmarena.com, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.

More Stories
Płatność telefonem
W sklepach zapłacicie już kartą bez PIN-u do 100 złotych