Promocje na smartfony Apple. Jedna dobra, druga niezła

logo apple
Fot: Pixabay

Smartfony od Apple do tanich zazwyczaj nie należą. Z tego względu, każda promocja, która pozwala kupić smartfon z logo nadgryzionego jabłka nieco taniej zasługuje na uwagę. A tak się składa, że do gry znów włączył się x-kom.

Dwie promocje. Jedna niezła, druga „OK”.

Rozpocznę od promocji, którą w swoim prywatnym rankingu umieściłbym nieco niżej, bowiem oszczędności są nieduże. Na dobrą sprawę można mówić o około stu-dwustu złotych. Jasne, jest to jakiś zysk, jednak nie określiłbym go mianem zbyt dużego. Rzeczona przecena dotyczy zestawu, na jaki składa się Apple iPhone Xs (64 GB) ze słuchawkami Airpods Pro. W sieci x-kom za taki zestaw zapłacicie teraz 3999 PLN. 

W tym miejscu włączamy matematykę. Uśredniona cena iPhone’a Xs (64 GB) wynosi 3099 złotych. Oznacza to, że AirPodsy Pro kosztują Was w tej transakcji 900 złotych.Ich rynkowa wartość jest zbliżona do 1000-1100 złotych. Jeśli więc kupowalibyście oba sprzęty osobno, a na dodatek w jakimś innym sklepie czy e-sklepie, to najprawdopodobniej zapłacilibyście nieco więcej. Ot i cała oszczędność. O specyfikacji iPhone’a Xs pisałem Wam szerzej tutaj, dlatego też nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do kliknięcia w link.

Zabawne. iPhone SE pobił Xs Max w benchmarku

Teraz ta nieco lepsza opcja. Paradoksalnie, nie jest to promocja życia, no ale niestety, trudno o takie okazje na smartfony i inne produkty tego producenta. Tak czy inaczej, jeśli zdecydujecie się kupić iPhone’a Xs Max  (512 GB) w cenie wynoszącej 3749 PLN, będziecie do przodu o kilka ładnych stówek. Oczywiście, to wciąż spora ilość pieniędzy, jaką trzeba wydać na ex-flagowe urządzenie, jednak nie da się nie dostrzec tego, że pod wieloma względami Xs Max nadal może okazać się być interesującym wyborem.

Na pewno nie zabraknie też miejsca na dane. 0,5 TB to ilość, która spokojnie powinna poradzić sobie nie tylko z setkami aplikacji i gier, ale i z tysiącami zdjęć i godzinami nagrań wideo. Jasne, można już poważnie zastanawiać się nad tym, czy nie lepiej kupić iPhone’a 11 (64 GB), który kosztuje jakieś 3600 PLN. Jest to urządzenie nowsze, z lepszym procesorem, jednak ilość miejsca na pliki do jakiej mamy dostęp w porównywalnej cenie może być dla wielu osób niewystarczająca. Droższa wersja jedenastki, z 256 GB na dane to wydatek, który wciąż przekracza kwotę czterech tysięcy złotych.

Gdybyście uznali, że promocja na Xs Max (512 GB) jest dla Was, to kod aktywujący rabat, to majowka.

źródło: x-kom, Pepper, opracowanie własne