Oto Ember Mug² – kubek sterowany smartfonem

Ember Mug², fot: producenta

Technologia bardzo mocno ingeruje w nasze życie. Wiele urządzeń domowych, po których trudno byłoby się tego spodziewać, nagle doczekują się swoich smart wersji. Nie inaczej można określić Ember Mug 2, czyli kubek, który oferuje kilka ciekawych funkcji smart.

Urządzenie od firmy Ember to nic innego, jak kubek, który ma wbudowany akumulator, moduł łączności bezprzewodowej, a nawet swoją własną baterię i aplikację na Androida. Zapytacie, po co to wszystko. Odpowiedź jest banalna. To kolejny sprzęt, który ma ułatwić nam życie i znacząco podnieść komfort naszej codzienności. Tym razem chodzi o idealną temperaturę naszego ulubionego napoju, bez znaczenia, czy jest to herbata czy kawa.

Ember Mug², fot: producenta

Na stronie producenta możemy znaleźć wiele dedykowanych wersji tego akcesorium. Powstał nawet kubek w wersji podróżnej. W sumie, jako, że zdarzyło mi się wielokrotnie chodzić po górach, rozumiem ideę, jaka stała za tym wynalazkiem. Wielokrotnie w tracie oddałbym naprawdę sporo za ciepłą kawę w idealnej temperaturze. Mówcie co chcecie, ale nie każdy termos jest w stanie zapewnić tę namiastkę komfortu na szlaku.

Inteligentny kubek – co potrafi?

Podstawowa wersja kubka – Ember Mug² – ma pojemność 295 mililitrów i waży 410 gramów. Bajer polega na tym, że możemy nie tylko utrzymać temperaturę napoju, ale także lekko ją podnieść bądź podwyższyć. Producent deklaruje, że zakres modyfikacji temperatur waha się między 50 a 62,5 stopnia Celsjusza. Właśnie do takiej temperatury maksymalnej możecie podgrzać swój napój. Urządzenie jest też odporne na zanurzenie. Powinien wytrzymać zanurzenie do jednego metra głębokości, choć raczej wątpię, aby było ku temu wiele okazji 🙂

Urządzenie sygnalizuje o temperaturze napoju za pomocą diody LED. Producent deklaruje, że akumulator powinien wystarczyć na ciągłe podtrzymanie temperatury cieczy przez 80 minut. Jeśli zwykle pijecie herbatę lub kawę w nieco krótszym czasie, to wystarczy, że postawicie je na podstawce ładującej raz na dzień. Jak pisałem Wam wcześniej, dokładnym zakresem temperatur zarządzamy z przez smartfona, poprzez dedykowaną aplikację od producenta. Ciekawe.

Urządzenie można kupić w kilku wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Co ważne, jest też możliwa wysyłka do Europy i do Polski. Zarówno przez stronę producenta, jak i przez Amazona. Powinniście jednak wiedzieć o tym, że ta innowacja kosztuje niemało. Ember Mug² w podstawowej wersji uszczupli Wasz portfel o 119 Euro, czyli jakieś 510 złotych. Na pewno jest to świetny gadżet, jednak podejrzewam, że wysoka cena początkowa znacząco może ograniczyć krąg osób zainteresowanych. A szkoda.

źródło: strona producenta