Oto mata, która potrafi monitorować jakość snu

withings sleep
Fot: producenta

Sen jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że od jego jakości w dużej mierze zależy to, jak minie nasz dzień. Wydaje mi się, że choćby z tego względu, warto czasem pokusić się o drobną analitykę tego, czy nasz sen jest głęboki i kojący.

Mata monitorująca sen

Warto rozpocząć od tego, że monitorowanie jakości snu to proces, którym warto zainteresować każdego z nas. Nawet, jeśli śpicie głęboko, to w ten sposób możecie poznać swoje nawyki i wzorce, o których – z racji tego, że śpicie 😉 – najpewniej nie macie żadnego pojęcia. Chodzi o to, aby znaleźć jakiś wspólny mianownik, czynnik, który pozwoli Wam jednoznacznie określić, kiedy najlepiej się wysypiacie. Jestem pewien, że wielu osobom pozwoli to o wiele lepiej wejść w każdy dzień tygodnia, nawet w poniedziałek.

monitorowanie snu
Fot: producenta

I właśnie tutaj docieramy do maty Withings Sleep. Urządzenie oferuje szereg rozbudowanych funkcji, pośród których warto docenić analizę snu z podziałem na fazy: głęboką, lekką oraz REM. Mata umożliwia też śledzenie tętna, a nawet ma wbudowany tryb detekcji chrapania. To szereg ważnych danych, które mogą pomóc w poprawie naszego stanu zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że chrapanie może (ale nie musi) być objawem pewnych problemów zdrowotnych.

Akcesorium posiada łączność bezprzewodową WiFi, a dzięki kompatybilności z popularnymi systemami Smart Home, można tę matę dopasować do szeregu scenariuszu użytkowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować wariant, kiedy po położeniu się użytkownika na matę, samoczynnie przyciemnią się światła lub zmniejszy temperatura w pomieszczeniu. To w dużej mierze kwintesencja tego, na co pozwala inteligentny system zarządzający naszym domem. Nie zabrakło też dedykowanej aplikacji na smartfona.

Wypada docenić całkiem atrakcyjną cenę. Za Withings Sleep trzeba zapłacić tylko 400 złotych. Patrząc na funkcje, jakie oferuje to akcesorium, nie jest to kwota zbyt wygórowana. Wydaje mi się, że dla osób, które chcą skupić się na poprawie jakości snu, jest to naprawdę świetny gadżet. Co ważne, można go już zamówić do Polski, na przykład przez Amazona. Jeśli dobrze poszukacie, to na pewno znajdziecie tę matę w nieco niższej cenie. Szczerze mówiąc, chyba sam poważnie przemyślę jej zakup.

źródło: strona producenta, opracowanie własne