Oczyszczacz powietrza i żelazko parowe w jednym?

Żelazko parowe i oczyszczacz powietrza
Żelazko parowe i oczyszczacz powietrza, fot. Jiheon Song via yankodesign.com

Jedną z najbardziej niewdzięcznych dla mnie czynności domowych jest prasowanie, więc unikam tego jak ognia. Gdybym jednak miał żelazko parowe projektu Jiheon Song’a, prawdopodobnie zmieniłbym zdanie.

Mimo kilku lat na karku, muszę się Wam przyznać, że nie jestem specjalnie wybitny w prasowaniu. Wynika to między innymi z faktu, że bardzo tego nie lubię. Robię to tylko w ostateczności, ale staram się tego unikać jak tylko mogę. Mogłoby się to jednak zmienić, gdybym do mojego domu trafiło żelazko parowe, które zaprojektował Jiheon Song.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger – recenzja

Jego projekt jest o tylko ciekawy, że idealnie nadaje się do małych mieszkań w dużych miastach, ponieważ pełni kilka funkcji. Pierwszą jest oczyszczanie powietrza i już samo to, na pewno skłoniłoby wiele osób do zakupu. Smogu z roku na rok przybywa, co widać również i w naszym kraju. Takie gadżety w ostatnich latach mocno zyskały na popularności i coraz częściej można zobaczyć je w domach. Jeśli do tego wyglądają atrakcyjnie – a ten projekt taki właśnie jest – to mogą liczyć na spore zainteresowanie.

To jednak tylko podstawowa funkcja tego gadżetu, ponieważ oprócz tego może być żelazkiem parowym. Najistotniejszą zaletą w małych mieszkaniach będzie fakt, że nie potrzeba do tego więcej miejsca. Żelazka wysuwa się w górę, co jest sporym ułatwieniem i oszczędnością przestrzeni. Sprzęt ten oprócz prasowania, usunie również zbędne zapachy z naszych ubrań.

Na razie jest to tylko projekt, ale został już kilkukrotnie nagrodzony, między innymi na Korea Design Exhibition (2019), International Busan Design Award (2019) czy też D2B Design Fair (2019). Ponadto Jiheon Song opatentował to rozwiązanie, więc zapewne możemy spodziewać się jego debiutu na rynku.

Przyznać muszę, że jest to sprzęt idealny dla takich osób ja. Gadżeciarzy, którzy mieszkają w mieście i żyją na bakier z żelazkiem. Jak tylko sprzęt będzie dostępny w sprzedaży, mogę być jedną z pierwszych osób, która ustawi się po niego w kolejce.

Źródło: Jiheon Song via yankodesign.com