Tania centrala Smart Home? Pomyślcie o Piri

tania centrala smart home
Fot: producenta

Mówiąc o smart home wiele osób z miejsca zakłada, że są to zwłaszcza inteligentne żarówki czy odkurzacze. Nie ma to wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Każdy „rasowy” smart home powinien mieć też na wyposażeniu centralę, która pełni kluczową rolę w dalszej rozbudowie zintegrowanego inteligentnego domu. Co ważne, najtańsze z tych urządzeń oferują już całkiem sporo.

Piri Gateway

Podejrzewam, że wielu z Was nigdy nie słyszało o tej firmie. Cóż, mogę Wam już teraz powiedzieć, że sam do niedawna zaliczałem się do tego grona. Na producenta trafiłem nieco przypadkowo, podczas poszukiwań taniej centrali smart home. Poczytałem, przejrzałem opinie internautów i muszę stwierdzić, że firma robi naprawdę niezłą robotę. Centrala Piri Gateway to bardzo ciekawa opcja, jeśli nie zamierzacie przeznaczać na akcesoria smart home zbyt wysokich kwot.

centralka wifi smart home
Fot: producenta

Centrala gazuje na protokole WiFi oraz ZigBee, która to pozwala na stabilne sparowanie bramki z innymi czujnikami. Cieszy, że producent nie ograniczył się tylko do przygotowania aplikacji, którą możemy zarządzać wszystkimi podzespołami. Piri Gateway oferuje też możliwość konfiguracji scenariuszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować dla naszego ekosystemu inne zadania na przykład na weekend, a inne na tydzień roboczy. Ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia.

Inteligentne gadżety dla kierowców? Jest w czym wybierać

Mamy też kilka rozbudowanych funkcji w zakresie zarządzania alarmem, a za sprawą akcesoriów LED, można też próbować zabawy z oświetleniem. Na ten moment centralkę od Piri można sparować z maksymalnie dziesięcioma urządzeniami. Nie jest to porażająco wielka ilość, jednak wypada w tym miejscu przypomnieć o cenie, która wynosi 300 złotych. Jakieś ograniczenia musiały wystąpić. Padło na maksymalną ilość sprzętów, która i tak daje pewne możliwości budowy ekosystemu smart home.

Warto odnotować, że producent ma w swoim portfolio szereg ciekawych czujników, w tym czujnik dymu, drzwi i okien, temperatury oraz wilgotności, czadu, dymu, a nawet czujnik informujący o zalaniu wodą. Podejrzewam, że część z Was może zainteresować tak niszowa konstrukcja, jak czujnik gazu ziemnego i gazu LPG. W wielu branżach ten sprzęt powinien być wręcz obowiązkowy. Piri daje też możliwość zakupu wielu kamer, a także oczyszczacza powietrza i elektronicznego zamka do drzwi.

Można więc z dużą pewnością stwierdzić, że ekosystem smart home od tego producenta można rozwinąć całkiem ciekawie 😉

źródło: w oparciu o stronę producenta, opracowanie własne