google nest hub cena
Fot: producenta

Google poinformuje o awariach

Inteligentny dom ma wiele różnych wizji. Generalnie, ideałem jest sytuacja, kiedy jak największa ilość sprzętów jest podłączona do centralki, którą możemy zarządzać przez smartfona lub z wykorzystaniem komend głosowych. A gdyby tak istniała usługa, która nie tylko będzie zarządzać tymi akcesoriami, ale też poinformuje nas o możliwych awariach w domu?

Google Nest Hub – wykrywanie awarii

Google wzięło się za bardzo ciekawe zagadnienie. Nie ukrywam, do tej pory niemal nie słyszałem o systemach, które pomagałyby w diagnozowaniu usterek w ekosystemie smart home. Oczywiście, są pewne chlubne wyjątki, jednak można odnieść wrażenie, jakoby wiele firm chciało, by nasze życie było idealne. W tym przypadku pod pojęciem idealne należy rozumieć wolne od awarii. Firma z Mountain View nie owija w bawełnę. Coś może się zepsuć. A jeśli tak się stanie, to użytkownik powinien o tym wiedzieć.

google nest cena
Fot: producenta

Co ważne, nie jest to jakaś odległa perspektywa. Powiem więcej, Google właśnie wprowadza taką usługę. Początkowo będą mogli z niej korzystać użytkownicy Nest’a, jednak należy spodziewać się tego, że z biegiem czasu narzędzie doczeka się nieco większej ilości kompatybilnych sprzętów. Całość bazuje na tak zwanych alertach HVAC, które mają na celu analizowanie m.in. naszego ogrzewania. I tutaj zaczyna się robić ciekawie.

Google Nest bazuje na analizie danych w trybie ciągłym. Gdy akcesorium zauważy, że w schematach zaczęły występować nowe zmienne, dostaniemy powiadomienie o możliwej awarii. Można to prosto wyjaśnić na przykładzie ogrzewania. Jeśli w domu zawsze mieliśmy temperaturę +23 stopni Celsjusza, a ta nagle znacząco wzrosła lub spadła, to Nest zasugeruje nam wystąpienie usterki. Żeby było jeszcze ciekawiej, Google deklaruje, że jego autorski system alertów może rywalizować z diagnozą wykwalifikowanego specjalisty.

Tani telewizor 32 cale – który warto kupić? (TOP5)

Jeśli korzystacie z Google Nest, możecie aktywować nową funkcję w ustawieniach i dalej w powiadomieniach, aktywując tryb raportowania. Muszę odnotować, że bardzo cieszy mnie wdrożenie w smart home funkcji, która skupia się na tym, aby kontrolować pracę innych urządzeń w taki sposób, by doszukiwać się możliwych awarii. Przecież zarówno centralne ogrzewanie, jak i klimatyzacja mogą się zepsuć, prawda? A jeśli to nastąpi, to zawsze lepiej wiedzieć prędzej niż później. I w tę niszę Google Nest może się świetnie wkomponować.

źródło: AndroidPolice

More Stories
iPhone SE
iPhone SE (2020), czyli jak sprzedać 3-letni telefon