Oto meble idealne dla fanów Gwiezdnych Wojen

gwiezdne wojny gadżety
Fot za: Etsy

Seria Star Wars zyskuje sobie w Polsce spore grono entuzjastów. Seria to już nie tylko Luke Skylwaker. Dzięki przejęciu Lucas Films przez Disneya, saga nabrała rozpędu, a historię o rycerzach Jedi i Imperium mogło poznać wiele osób z młodszego pokolenia. A gdyby tak fani Gwiezdnych Wojen mogli kupić inspirowane filmami… meble?

Meble w kształcie TIE czy Gwiezdnego Niszczyciela?

Nie da się nie dostrzec, że ktoś, kto wpadł na pomysł powołania do życia tak awangardowej serii mebli po prostu musiał zobaczyć Gwiezdne Wojny parędziesiąt razy i na pewno zna kluczowe kwestie na pamięć 🙂 Tym „kimś” są osoby ze sklepu Etsy Electric Impression, którzy szczycą się tym, że wszystkie produkty są wykonywane ręcznie. Nie da się ukryć, że w obecnych czasach, kiedy niemal każdy produkt schodzi z linii montażowej, jest to spory plus, który sprawia, że produkt ma duszę. 

Wiemy też, że oba stoliki wykonane są z drewna sosny oraz stali nierdzewnej. Wypełnienia wykonano gęstymi piankowymi wstawkami. Tak przygotowany produkt został dodatkowo wykończony pięcioma warstwami wysokiej jakości farby. Za projektem umeblowania stoi studio Grafikway. Gwiezdny Niszczyciel ma mocny, drewniany blat, podczas gdy dobrze znany fanom serii myśliwiec TIE zadowolił się szklanym blatem, co pozwala uczynić z niego awangardowy stolik do kawy.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy seria Gwiezdnych Wojen przenika do świata designu. O ile pamiętam, powstał już wieszak na ręcznik w kształcie Jabby, a o tysiącach kubków czy modeli najważniejszych statków z serii nie wypada nawet wspominać, by nie urazić fanów 😉 Nie da się ukryć, że seria zapoczątkowana przez George’a Lucasa zarabia na siebie i żyje swoim własnym życiem, gdzie kolejne filmy często są tylko ciekawostką, która w starciu z pierwszą trylogią bardzo często ma niewielkie szanse na sukces.

Warto jeszcze odnieść się do cen. Akcja Gwiezdnych Wojen – mówiąc bardzo ogólnie – rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Celowo nie wspominam o konkretach, bo zburzyłoby mi to porównanie. Zmierzam do tego, że kwoty, jakie trzeba zapłacić za stół TIE oraz Star Destroyer też są kosmiczne. Kolejno mówimy o kwocie 495 dolarów (około 2050 PLN) oraz 600 USD (2500 złotych). Mimo wszystko, nie będę zdziwiony, jeśli akcesoria znajdą się w domach wielu fanów sagi.

źródło: Etsy, opracowanie własne