Szacunek! Haier przekazał sprzęt placówkom medycznym

Fot: materiał prasowy

W ostatnim czasem tematem numer jeden w Polsce jak i na świecie jest koronawirus. Większe firmy postanowiły wesprzeć walkę z chorobą poprzez udostępnienie sprzętu czy przeznaczenie pieniędzy na rozwój badań nad szczepionką. Nie inaczej postąpiła firma Haier, która przekazała pralko-suszarki do polskich placówek medycznych.

Haier Duo Dry znalazły się już w: Szpitalu św. Anny w Piasecznie pod Warszawą, Uniwersyteckim Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitalu Powiatowego w Bolesławcu oraz 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Ich celem będzie pomoc w zachowaniu wysokiej higieny na oddziałach służących do prania maseczek wielokrotnego użytku, odzieży i tekstyliów szpitalnych.

Szpital św. Anny w Piasecznie

„Przekazany sprzęt będzie wykorzystany dla wszystkich oddziałów szpitala, jest niezbędny do właściwego realizowania procedur zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi. Pralko-suszarki będą służyły przede wszystkim do prania asortymentu wielorazowego, służącego do utrzymania higieny szpitalnej” – powiedziała Ewelina Górska-Wojton, Kierownik przychodni w NZOZ Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Pralko-suszarka od Haier została zainstalowana w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Możliwość wyprania odzieży po skończonym dyżurze daje nam ogromną ulgę. W obliczu obecnej sytuacji nie mamy dylematu co zrobić z ubraniem – czy prać w domu i narażać naszych bliskich, czy oddawać do pralni” – dodaje Kamil Barczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bolesławcu.

Haier zwrócił się też z apelem do innych przedsiębiorców, których zachęca do dołączenia akcji wspierania placówek służby zdrowia, które są na pierwszym froncie walki z COVID-19. Trzeba przyznać, że idea jest jak najbardziej szczytna. Tym lepiej, że producent nie tylko zachęca, ale sam daje dobry przykład. To zawsze pozytywny akcent, który warto w całej sprawie odnotować i raz jeszcze szczególnie pochwalić.

Szukasz pralko-suszarki? Mamy coś dla Ciebie!

Szczerze mówiąc, trudno zakończyć tego newsa inaczej, jak dołączeniem się do apelu firmy Haier. Jeśli choćby część z dużych, działających w Polsce marek dołączyłaby się do takiej akcji i wsparła służbę zdrowia, to na pewno odbyłoby się to z obopólnym zyskiem. Firmy zyskałyby wizerunkowo, a dla wielu placówek, które borykają się z finansowaniem, taki podarunek na pewno byłby na wagę złota i pomógłby personelowi w walce z trudnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram realizować w różnych miejscach.