Grubo. Wycieka specyfikacja Samsunga Galaxy Fold 2!

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip, fot. własne

Weekend i charakterystyczna „cisza w nowościach” już za nami. Przyznam jednak, że nie spodziewałem się tak konkretnej informacji w poniedziałek. A tu proszę, miła niespodzianka. Wycieka spora część specyfikacji nowego Folda, czyli składanego smartfona od Samsunga.

Samsung Galaxy Fold 2 – (częściowa) specyfikacja techniczna

Specyfikację w dużej mierze zawiedzięczamy twitterowiczowi DSCCRoss, który w serii tweetów podzielił się sporą dawką ciekawych szczegółów o nadchodzącym składaku od Samsunga. Jest to dość świeża sprawa, jednak informacja o rzekomej specyfikacji już zaczęła pojawiać się na co bardziej uznanych w branży portalach, więc wiele wskazuje na to, że coś musi być na rzeczy. Jasne, może to być fake news, jednak na ten moment niewiele na to wskazuje.

Podobno Samsung zdecyduje się na zastosowanie technologii UTG (Ultra-Thin Glass), która z powodzeniem sprawdziła się w Galaxy Z Flip, o którym możecie szerzej przeczytać w tym wpisie Konrada. Podobno zapewnia to ekranowi większą sztywność, co z kolei przekuwa się na lepsze wrażenia z korzystania z urządzenia. Cały ekran ma mieć przekątną 7,59 cala, rozdzielczość 2213 x 1689 pikseli i – podobnie jak Galaxy S20 – 120 Hz odświeżanie.

Jaki tablet kupić w 2020 roku? Oto nasze TOP5

Samsung Galaxy Fold 2 – z rysikiem S-Pen?

Niestety, ale schowana pod ekranem „półprzeźroczysta” kamera raczej nie znajdzie się w tym smartfonie. Producent wciąż dopracowuje tę technologię. Oznacza to, że Fold 2 będzie miał kamerkę selfie w dziurce w wyświetlaczu. Źródło sugeruje też, że ekran będzie wykorzystywał technologię montażu LTPO. Największą ciekawostką jest jednak prawdopodobna… obecność rysika S-Pen! Nie ukrywam, że tutaj Samsung może zaskoczyć wiele osób. Producent może w ten sposób podkręcić wrażenia z korzystania z urządzenia w trybie tabletu.

Nie wiadomo, jak Samsung rozwiąże kwestię turbiny na rysik. Wydaje się to teoretycznie proste, jednak praktycznie może z tym być różnie. Wróćmy jednak do ekranu. „Główny” ekran będzie miał przekątną 6,23 cala. To duży progres względem pierwowzoru. Na ten moment nie znamy informacji o aparacie głównym czy pojemności akumulatora. Nie wyciekła też data premiery. W ciemno można jednak założyć, że tanio nie będzie 😉

źródło: DSCCRoss, Sammobile, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Z Flip.