PICO to domowy ogródek, który zmieści się na Twojej dłoni

PICO
PICO, fot. Kickstarter.com

W ostatnich tygodniach regularnie pojawiają się nowe gadżety pozwalające na uprawę ziół w domu, ale tak małego „ogródka” jeszcze nie widziałem. Przedstawiam Wam PICO.

Jeśli jesteście tu nie od wczoraj, to mogliście przeczytać już o moich umiejętnościach ogrodniczych, a tak właściwie to ich całkowitym braku (chociażby tutaj: Platinet Smart Garden). Pogodziłem się z tym, ale to nie znaczy, że kiedyś znowu nie najdzie mnie ochota na zasadzenie własnych ziół czy innych roślin. Dla ich własnego dobra, obym miał wtedy pod ręką gadżet jak PICO.

Produkt ten pod wieloma względami nie różni się od większości podobnych projektów, ale jego główną zaletą ma być rozmiar oraz spore możliwości montażu:

Jak widać na powyższym filmie, produkt ten bez problemu możecie trzymać na dłoni. Bezsprzecznie można go uznać za jeden z najmniejszych – jak nie najmniejszy – gadżet tego typu. Dzięki takim wymiarom oraz małej wadze (150 gramów) można nie tylko postawić go na stole czy w innym miejscu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przyczepić go do ściany, szyby, lodówki czy kanapy. Do montażu można wykorzystać magnesy, wkręty oraz rzep. Producent podaje, że nawet wożenie ulubionych ziół ze sobą w samochodzie będzie możliwe.

Oczywiście do odpowiedniej hodowli będziecie musieli otworzyć PICO, gdyż tam ukryte są diody LED marki OSRAM. Dzięki temu nie jest w ogóle potrzebne światło słoneczne, a wodę wystarczy uzupełniać raz w tygodniu. Ten domowy ogród sam będzie dozować odpowiednią ilość wody, żeby roślina ani nie miała sucho, ani nie było zbyt mokro. To kolejna przydatna funkcja, szczególnie dla zapominalskich.

PICO jest dostępne w trzech kolorach: miętowym, pomarańczowym oraz żółtym. Co ciekawe, produkt ten ma dwa wejścia USB C, dzięki czemu można podłączyć do siebie maksymalnie 3 sztuki.  Producent zapewnia, że można w niej hodować między innymi miętę, bazylię, róże, kaktusy, lawendę i wiele innych.

Jeszcze przez 27 dni będzie trwać kampania na Kickstarterze, ale z zakładanych 10 tysięcy dolarów zebrano już ponad pół miliona, więc nie trzeba martwić się o realizację projektu. Podczas pisania tego tekstu zostało jeszcze kilka miejsc umożliwiających zakup PICO w przedsprzedaży. Za jedną sztukę trzeba wyłożyć 32 dolary (ok. 134 zł), a dwie to wydatek rzędu 59 dolarów (ok. 246 zł). Dostępne są również większe zestawy.

Rotofarm to ładny i użyteczny domowy ogródek

Sam gadżet wydaje się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo mało miejsca w mieszkaniu, a jednocześnie chciałyby mieć regularnie świeże zioła. Ze względu an swoje rozmiary, może to być również ozdoba, która uspokoi nas podczas pracy czy też uatrakcyjni wystrój mieszkania.

Źródło: kickstarter.com via thegadgetflow.com