tania karta wifi
Fot: producenta

Oto tania karta Wi-Fi, która obsługuje pasmo 5 GHz

Każdy z nas w jakiś sposób łączy się z Internetem. Generalnie, mamy dwie opcje by dołączyć do globalnej sieci: połączenie bezprzewodowe i przewodowe. Dziś przedstawimy Wam jedno z tańszych rozwiązań, które może się przydać, gdy nie możecie lub nie chcecie ciągnąć kilku metrów kabla, by umożliwić Waszemu komputerowi połączenie z siecią.

Marka Mercusys jest stworzoną przez TP-Link firmą córką. W jej portfolio planuje się umieszczać o wiele tańsze rozwiązania, niż te, które mają na obudowie logo TP-Link. To producent właśnie pokazał kartę WiFi zgodną ze standardem AC650, która ma zapewniać stabilne a zarazem niezbyt drogie nawiązywanie połączeń z siecią.

Mercusys MU6H to dwupasmowa, bezprzewodowa karta sieciowa na USB. Dzięki temu świetnie sprawdzi się ona w komputerach typu PC czy laptopach. Oferuje ona do 443 Mb/s w standardzie 5 GHz, co sprawi, że bez problemu będziemy mogli streamować wideo w rozdzielczości Full HD, lub inne multimedia w wysokiej jakości. Jeżeli chodzi o pasmo 2.4 GHz, tutaj rozpędzi się ona do maksymalnie 200 Mb/s. To pasmo zagwarantuje nam kompatybilności ze starszymi routerami, które nie są wstanie obsłużyć częstotliwości 5 GHz.

TP-Link Archer AC4000 – recenzja solidnego routera

Nowa karta została wyposażona w wielokierunkową antenę o mocy 5 dBi, więc bez zbędnego kombinowania powinna ona łączyć się z punktami dostępowymi, które są od niej nieco oddalone. Wszystko to jest możliwe przez jej regulowanie na boki w zależności od potrzeby i miejsca, w których jest używana.

Jej instalacja jest banalna: wystarczy ją podłączyć do komputera, by już po chwili można byłoby z niej korzystać. Wszystko to możliwe jest dzięki wbudowanym sterownikom, które automatycznie zainstalują się na naszym komputerze, przynajmniej w teorii ;). Miłym akcentem jest dość szeroka kompatybilność z Windowsem. Urządzenie wspiera zarówno Windowsa 10, jak i Win 8.1 i 8, poczciwą sódemkę, a nawet Windowsa XP.

Cena i dostępność

Opisywana karta dostępna jest już w sprzedaży, a jej cena wynosi niespełna 40 złotych. Patrząc na to, co ona nam oferuje, nie jest to wygórowana cena i spokojnie można nią zmodernizować nasze urządzenia, tak by były one przygotowane na kolejne lata pracy.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

More Stories
motorola moto e6s cena
Motorola ma materiał na budżetowy hit. Oto Moto E6s