Oto Tapo C100 – nowa kamera od TP-Link

TP-Link Tapo C100 fot. producenta
TP-Link Tapo C100 fot. producenta

Coraz więcej osób postanawia wyposażyć się w kamerę do monitorowania swojego domu. W chwili obecnej na rynku znajdziemy naprawdę sporo urządzeń, różnych zarówno pod względem funkcji, jak i ceny. Rynek ten rozwija się bardzo szybko, a jego nowym gościem jest TP-Link Tapo C100.

Czym jest i co potrafi nowa kamera od TP-Link?

TP-Link Tapo C100 to kamera Wi-Fi, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Wyposażona jest ona w funkcję wykrywania ruchu, która wyświetli powiadomienie na naszym telefonie. Co ważne, istnieje opcja wydzielenia odpowiednich stref wykrywania ruchu, dzięki czemu przykładowo przejeżdżający samochód nie wzbudzi alarmu. Rejestrowanie obrazu w tak dużej jakości pozwoli na bezproblemowe rozpoznanie osób, nawet z dość sporej odległości. Natomiast, jeżeli chodzi o alarm, będziemy mieli możliwość ustawić sygnał dźwiękowy i świetlny, co ułatwi odstraszenie intruza.

Bardzo ważnym elementem jest tryb nocy. Pozwala on na rejestrację obrazu w kompletnej ciemności aż do 9 metrów. Świetnie sprawdzi się on w standardowym monitoringu, ale szczególnie docenią to rodzice, którzy w bezgłośny sposób mogą kontrolować swoje dzieci.

TP-Link Tapo C100 fot. producenta
TP-Link Tapo C100 fot. producenta

Posiadacie zwierzęta? Jeżeli tak, to ta opcja jest dla Was. TP-Link Tapo C100 wyposażona jest w dwukierunkową transmisję audio. Teraz w bardzo łatwy sposób będziecie mogli reagować na to, co wyprawia Wasz pupil.

TP-Link Archer AC4000 – recenzja solidnego routera

Nowy produkt tego producenta wyposażony jest w tryb prywatny. Dzięki niemu kamera przestaje nagrywać materiały, aby zapewnić nam prywatność. Zarejestrowane nagrania możemy przechowywać na karcie microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Jest to dość sporo. Przeliczając to na godziny, wychodzi nam ich około 384, czyli 16 dni.

Do obsługi tego urządzenia posłuży nam dedykowana aplikacja Tapo Camera, która dostępna jest na Androida i iOSa. Jest ona w stanie obsłużyć aż 32 kamery.

Cena i dostępność

TP-Link Tapo C100 dostępna jest już w sprzedaży. W chwili obecnej przyjdzie nam z nią zapłacić około 140 zł. Nie jest to wygórowana cena, patrząc na to, co ona potrafi. Takim sposobem bez problemu zabezpieczymy nasze mieszkanie, a nie przeznaczymy na to dużej sumy.

Krótka specyfikacja techniczna:

  • Wymiary: 67,6 x 54,8 x 98,9 mm
  • Przetwornik obrazu: 1/3.2“
  • Rozdzielczość: 1080p
  • Kompresja obrazu: H.264
  • Przysłona: F/2.0
  • Ogniskowa: 3,3 mm
  • Częstotliwość działania: 2,4 GHz

Źródło: TP-Link opr. własne