Philips 346P1CRH
fot. producenta

Philips 346P1CRH to nowy, panoramiczny monitor

Każdy nas posiada komputer bez względu na to czy to stacjonarny, czy laptopa. Bez względu na to, jakie urządzenie posiadamy, czasem może pojawić się potrzeba podłączenia go do nowego monitora. Wybór w tym segmencie rynku jest spory, jednak nie odstrasza to Philipsa przez zaprezentowaniem światu swojego nowego monitora. Jak wypada urządzenie?

Philips 346P1CRH

Philips 346P1CRH cechuje się zakrzywionym, 34-calowym ekranem z wąskimi ramkami. W dodatku posiada on proporcje 21:9, co świetnie sprawdzi się przy pracy w Excelu czy z timelinem podczas montażu. Ale poznajmy go nieco bliżej. Nowy model wyświetla obraz w rozdzielczości UWQHD (3440 x 1440 pikseli). Ciekawym dodatkiem jest VESA DisplayHDR 400, która gwarantuje wysoką jasność, głęboki kontrast i żywe kolory. Dla tych, co lubią sobie pograć w gry, również znalazła się gratka. Nie zabrakło też technologii odświeżania matrycy na poziomie 100 Hz, co powinni docenić choćby gracze.

Philips 346P1CRH
Fot: producenta

Efektywna praca

Osobom, które uwielbiają pracować na laptopie, ale czasem muszą podłączyć się do monitora i zobaczyć więcej, a co za tym idzie pracować bardziej komfortowo, spodoba się tryb stacji dokującej. Jeżeli Wasz komputer posiada USB-C 3.1 za pomocą jednego przewodu można przesyłać dźwięk, obraz, dane, a także ładować baterię (zgodnie ze standardem Power Delivery 3.0, do 90 watów). Z kolei funkcja KVM pozwala łatwo przełączać się między dwoma komputerami, dzięki czemu można obsługiwać je jednym zestawem peryferiów i monitora. Wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń jednocześnie ułatwia Technologia MultiView.

Dodatkowe informacje

Nóżka z regulowaną wysokością pozwala dopasować wysokość ekranu tak, by korzystało się z niego możliwie jak najwygodniej. Kamerka Windows Hello z funkcją rozpoznawania twarzy zapewnia łatwe logowanie oraz bezpieczeństwo danych użytkownika. Miłym akcentem jest to, że gdy nie jest używana, można ją wsunąć w obudowę monitora. To dobre rozwiązanie, które wielu osobom przypadnie do gustu.

Funkcje LightSensor i PowerSensor pozwalają zmniejszyć zużycie energii do 70%. Producent deklaruje, że monitor jest wolny od substancji takich jak rtęć czy ołów, a opakowanie jest wykonane w 100% z materiałów z recyklingu. Chwali się, brawo!

Sonos One to świetnie grające i ładne głośniki (Recenzja)

Dostępność i cena

Philips 346P1CRH dostępny będzie od marca tego roku. Jego cena wynosić oscylować około kwoty 2545 złotych. Na pewno nie jest to mało, ale trzeba też popatrzeć na to z drugiej strony. Producent wpakował tam sporo użytecznych rozwiązań, dlatego też taka a nie inna wycena raczej nie powinna nikogo dziwić. Należy też pamiętać o tym, że zagięte monitory wciąż mają „tendencję” do osiągania ceny nieco wyższej, aniżeli idealnie płascy odpowiednicy.

Krótka specyfikacja techniczna

  • Wymiary: 807x601x250 mm
  • Typ panelu LCD: VA
  • Natywna rozdzielczość: 3440 x 1440 (UWQHD) @ 100 Hz / 21:9
  • Pokrycie palety barw: NTSC 98% sRGB 120%
  • Dostępne złącza: DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, RJ45, 4x USB-A i USB-C

Źródło: informacja prasowa opr. własne

More Stories
motorola moto e6s cena
Wycieka część specyfikacji Motoroli Moto E7