Powstanie Chromecast Ultra na Android TV?

przystawka smart tv
Fot: producenta

Przystawki telewizyjne, do których pośrednio zalicza się także Chromecast od firmy z Mountain View wywalczyły sobie zasłużone miejsce na rynku. Wiele osób korzysta z tego typu urządzeń, bowiem jest to najprostszy sposób, by nasz telewizor uczynić nieco bardziej inteligentnym. Wiele wskazuje na to, że niebawem wybór tego typu urządzeń już niebawem będzie jeszcze większy.

Chromecast Ultra dostanie nawet pilota?

Oczywiście, najważniejszą kwestią jest rzekome oparcie tego urządzenia na Android TV. Warto jednak nadmienić, że nie jest to jedyna z nowości. Jeśli serwis źródłowy dotarł do odpowiednich informatorów, to ten sprzęt może być też pierwszym produktem z tej grupy urządzeń od Google, który w zestawie zaoferuje zewnętrznego pilota TV. Wprawdzie informacja po raz pierwszy pojawiła się na uznanym w świecie serwisie 9to5Googlejednak trzeba tutaj zakładać pewien margines błędu.

Nowy Chromecast występuje podobno pod nazwą kodową Sabrina. Wiemy, że ma wspierać standard 4K HDR. Nie zabraknie też kompatybilności z Bluetooth (niestety, nie wiadomo, której generacji) oraz WiFi. Ciekawostką będzie wbudowany w pilota mikrofon, dzięki któremu będziemy mogli nawigować przystawką głosowo. Wszystko dzięki zastosowaniu Android TV oraz Asystentowi Google, który także ma znaleźć się na pokładzie.

Przystawka Smart TV – TOP5 najciekawszych urządzeń

Spekuluje się, jakoby Google nie planowało wielkiej rewolucji pod kątem designu. Nowy Chromecast ma dość mocno nawiązywać w swoim designie do poprzednika, który debiutował na rynku w 2018 roku. Tworząc Chromecasta Ultra, Google liczy na zainteresowanie ze strony klienta masowego, który przywykł do komfortu, jaki daje Android TV, wliczając w to oczywiście mnogość platform VOD: od Netflixa, po Disney+, kończąc na YouTube.

Urządzenie może zadebiutować już niebawem, najpewniej podczas Google I/O 2020. W tym samym czasie spodziewamy się też prezentacji Pixela 4a. Niestety, ale w dobie odwoływania imprez masowych z obawy przed koronawirusem, ostateczna data premiery może ulec zmianie. W chwili obecnej nie znamy sugerowanej ceny urządzenia. Jeśli firma z Mountain View nie przesadzi z wyceną, nie będę zdziwiony, jeśli Chromecast Ultra będzie sprzedawał się zaskakująco dobrze.

źródło: 9to5Google, opracowanie własne