Podstawka FEZIBO to tani gadżet do pracy na stojąco

FEZIBO
FEZIBO, fot. Amazon

Jeśli dużo czasu spędzacie przy komputerze powinniście rozważyć pracę na stojąco. Pomóc w tym może podstawka FEZIBO.

W ostatnich kilku tygodniach szukałem sposobu na jak najbardziej komfortową, ale i wydajną pracę przy komputerze. W pierwszej chwili do głowy przychodzi oczywiście wygodny fotel, w którym nawet 8 godzin nie będzie straszne. Alternatywą jest praca stojąca, która od jakiegoś czasu zdobywa coraz więcej zwolenników.

Sam próbowałem tego rozwiązania. Nie chciałem kupować drogiego biurka z regulowaną wysokością, żeby móc pracować przy nim stojąco, więc radziłem sobie domowymi sposobami. Najbardziej optymalne było ułożenie kilku kartonów, tak żeby położyć monitor, klawiaturę i myszkę. Niestety na dłuższą metę nie było to ani wygodne, ani ergonomiczne, więc pomysł porzuciłem. Możliwe, że jednak do niego wrócę, gdy dorwę w swoje ręce gadżet jak FEZIBO.

FEZIBO
FEZIBO, fot. Amazon

„FEZIBO Ergonomic Standing Desk Converter” (bo taka jest jego pełna nazwa) to podstawka pod monitor, notebook, klawiaturę, myszkę i inne najważniejsze elementy naszego zestawu komputerowego. Jest na niej całkiem sporo miejsca, więc można to dopasować pod siebie. Ponadto ma dwa poziomy (wyższy ma wymiary 45 na 82 cm), dzięki czemu można wygodnie postawić klawiaturę i myszkę.

Największą zaletą tego gadżetu jest jego regulowana wysokość. Po złożeniu ma jedynie 11 centymetrów, ale można go podnieść maksymalnie na pół metra. To już całkiem sporo i w połączeniu ze standardowym biurkiem czy stołem, umożliwi to pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Jeśli również chcielibyście spróbować innego trybu pracy (a nie macie tylu kartonów co ja) musicie przygotować na ten gadżet 165 dolarów, czyli ok. 630 złotych. Produkt ten jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i ciemnego drewna.

Firma FEZIBO zrobiła również nieco tańszą swojego gadżetu, który nie jest tak ergonomiczny, ale dla wielu osób na początek się sprawdzi. Znajdziecie go pod TYM LINKIEM. Jego niewątpliwą zaletą jest cena, która wynosi 109 dolarów, czyli jakieś 420 złotych.

Źródło: Amazon via thegadgetflow.com